Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jakich błędów wystrzegać się na stronie www?

Jakich błędów wystrzegać się na stronie www?

Jakich błędów wystrzegać się na stronie www?

Wielu małych przedsiębiorców we własnym zakresie zajmuje się zarządzaniem firmową stroną www. Z braku doświadczenia mogą zatem często popełniać pewne błędy które skutecznie odstraszą potencjalnych użytkowników od zapoznania się z treścią ich witryny www. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć jakich błędów wystrzegać się na stronie www.

błędy na stronie www

błędy na stronie www

Jak wiadomo większość internautów jest wzrokowcami z tego też względu graficzne treści umieszczone na stronie są niezwykle istotne. Ze względu na ten fakt należy starać się aby nie używać niewłaściwej grafiki na stronie. Czym będzie niewłaściwa grafika? Mowa tutaj o zdjęciach o słabej rozdzielczości, z błędnym kadrowaniem czy też zwyczajnie nie pasującej stylistycznie. Istotne jest aby mieć na uwadze, iż grafika na stronie www to nie tylko zdjęcia. Mowa tutaj też o wszelkiego rodzaju wykresach i tabelach oraz infografikach.

W niektórych przypadkach można spotkać się również z wykorzystaniem na stronach www gifów oraz różnego rodzaju memów. W ich przypadku trzeba szczególnie uważać aby nie publikować żadnych które będą zawierały obraźliwe treści oraz aby nie przesadzać z ich użyciem.

Kolejną ważną kwestią na którą trzeba zwrócić uwagę jest unikanie zbyt dużej ilości reklam. Polscy użytkownicy są jednymi z bardziej świadomych i z tego też względu ogromna ich liczba korzysta ze różnego rodzaju adbloków. Można zatem jasno stwierdzić, że nie przepadamy jako naród za reklamami. Staraj się zatem aby twoja strona zawierała jak najmniej tego rodzaju elementów oraz były one umieszczone w miejscach które nie będą przeszkadzać użytkownikom.

Staraj się również aby twoja strona była jak najbardziej przejrzysta i prosta w nawigacji. Jeżeli użytkownik będzie gubił się już podczas pierwszej wizyty na stronie to zwyczajnie zniechęcisz go do zapoznania się z umieszczonymi przez ciebie treściami. Aby ułatwić użytkownikowi nawigację staraj się unikać tworzenia rozbudowanego, wielopoziomowego menu i przenigdy nie rezygnuj z wyszukiwarki gdzieś na górze strony. Skracaj do absolutnego minimum ścieżkę zakupową w przypadku sklepu www.

Bardzo często popełnianym błędem jest również brak zakładki ,,O mnie” oraz umieszczenia jakichkolwiek informacji na temat danej firmy. Informacje tego typu wyraźnie zwiększają wiarygodność w oczach użytkowników tak samo jak zamieszczenie referencji czy też portfolio.

Dodaj komentarz