Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jakich błędów unikać podczas urządzania pokoju dla nastolatka?

Jakich błędów unikać podczas urządzania pokoju dla nastolatka?

Jakich błędów unikać podczas urządzania pokoju dla nastolatka?

Kiedy nasze dziecko dorasta nadchodzi również pora aby zmienić wygląd jego pokoju. W końcu nie wypada aby dorastający chłopak cały czas przebywał w pokoju z misiami lub innymi słodkimi zwierzątkami na ścianie. Stworzenie pokoju dla nastolatka z prawdziwego zdarzenia to jednak spore wyzwanie. Wymaga bowiem specyficznego podejścia do tematu. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak urządzić takowy pokój oraz jakich błędów unikać podczas urządzania pokoju dla nastolatka.

pokój młodzieżowy

pokój młodzieżowy

Najczęstsze błędy które trzeba wspomnieć już na samym początku to pokoje które na pierwszy rzut oka obnażają gusta właścicieli czyli są całe w koronkach lub też różach. Innym błędem jest próba stworzenia pokoju jak żywcem wyjętego z katalogu meblarskiego. Dużym błędem są też pokoje w których wszystko zostało urządzone na jedne kolor – poczynając od mebli a na ścianach kończąc.

Urządzając pokój dla dziecka trzeba mieć świadomość, że będzie zmuszenie do pewnych kompromisów. Pomiędzy tym co chce mieć nasza pociecha a użytecznością i funkcjonalnością o której on sam nie wie lub nie zdaje sobie sprawy. Młodzieżowy pokój często jest też manifestacją trwającego buntu nastolatka więc jego aranżacja może być dla rodziców mocno dyskusyjna.

Z całą pewnością w pokoju młodzieżowym musimy umieścić dużą szafę, która pozwoli bez problemu przechowywać rosnącą z roku na rok garderobę dziecka. Oprócz tego dobrze będzie zapewnić odpowiednie miejsce do wypoczynku. W wielu przypadkach z powodu metrażu funkcję tą będzie pełnić łóżko. Jeżeli jednak pomieszczenie jest odpowiednio przestronne to warto pomyśleć o dedykowanym do tego celu meblu. Fotele młodzieżowe – pufy.pl z pewnością spełnią takową funkcją. Są w końcu wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Jeżeli jednak nie znajdziemy na nie miejsca to musimy upewnić się, że łóżko naszej pociechy przejmie tą funkcję. Powinno ono w takim przypadku stanowić centrum danego pokoju. To tam nasza pociecha będzie korzystać z laptopa, czytać szkolne lektury czy też po prostu spać.

Innym istotnym elementem pokoju młodzieżowego jest biurko. Powinno ono być odpowiednio duże i dobrze oświetlone. Tak aby odrabianie lekcji czy też praca przy komputerze mogła być komfortowa.

Dodaj komentarz