Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jaki nagrobek wybrać?

Jaki nagrobek wybrać?

  • przez

Jesteśmy pewni, że na co dzień nie myślisz o tego typu sprawach, jednak w życiu przychodzą momenty, w których musimy zmierzyć się z tym zadaniem i mimo żałoby, wybrać nagrobek dobrej jakości i schludny wizualnie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kamienia do wykonywania nagrobków, ale na pewno wszystkie nie nadają się najlepiej oraz po kilku latach są jedynie do wymiany. Pomożemy wybrać Ci odpowiedni produkt i pomimo smutku, nie dać się oszukać i przepłacić. Fakt, że często robimy to w pośpiechu i zakłopotaniu, sprawia, że możemy nie zwrócić uwagi na różne mankamenty i wygórowane ceny. Dobrze wiemy, że cały ten proces jest drogi oraz nie każdy może sobie pozwolić na piękny grobowiec, którego wyróżnia jakość wykonania.

Rodzaje nagrobków w Kamieniarstwie Nagrobkowym - Wioletta Janik
Rodzaje nagrobków w Kamieniarstwie Nagrobkowym – Wioletta Janik

Rodzaj kamienia – czy nagrobki granitowe najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem?

Jeszcze kilka lat temu na polskich cmentarzach górowało lastryko – kamień dosyć miękki i szybko niszczący się, wiele osób decyduje się teraz na wymianę go na inny, głównie z granitu lub marmuru. Odpowiadamy, że ten rodzaj kamienia sprawdzi się najlepiej, nie należy do najdroższych, ich cena jest bardzo adekwatna do jakości, jest wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych w naszym klimacie oraz pięknie się prezentuje. Nagrobek wykonany z granitu możemy dopasować idealnie do swoich upodobań, do wyboru mamy różne odcienie, wzory oraz możemy zażyczyć sobie pełny połysk lub mat. Dobre firmy kamieniarskie – do których należy Kamieniarstwo Nagrobkowe Wioletta Janik, sprosta twoim wymaganiom cenowym oraz wizualnym. Wybór nagrobka granitowego to doskonała decyzja, granity słyną z trwałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, bez obaw o zarysowania, na płycie nagrobnej możesz umieszczać wazony, znicze, pomniki i kwiaty. Rodzaje nagrobków granitowych możesz zobaczyć także w kategorii Grobowce, nagrobki i zdecydować się na jeden z gotowych modeli lub dokładnie opisać swoje wymagania i dostać projekt nagrobka.

Nagrobki granitowe w Kamieniarstwie Wioletta Janik
Nagrobki granitowe w Kamieniarstwie Wioletta Janik

Nagrobki pojedyncze lub grobowce

Grobowiec rodzinny, nagrobki podwójne lub pojedyncze, jaki rodzaj będzie odpowiedni do Twoich wymagań? Jeżeli po kilku latach decydujesz się na wymianę starego grobowca na nowy, lepszej jakości, dobrym rozwiązaniem będzie wybór grobu rodzinnego. Oszczędzamy pieniądze na opłatę miejsc na cmentarzu, oraz zamiast kupować kilkanaście zniczy lub wieńców, możemy zdecydować się na jeden lub kilka większych. Rozmiar nagrobka wybierasz dokładnie według swoich wymagań, możemy jedynie doradzić Ci w kwestii ciekawego rozwiązania. Trudnym zadaniem jest to jednak, gdy sprawa jest świeża i przynosi wciąż wiele bólu, jesteśmy od tego, aby podać Ci kilka porad. Warto wziąć pod uwagę wszystkich bliskich zmarłych z naszej rodziny i pomyśleć nad umieszczeniem ich w wspólnym miejscu. Jeżeli jednak decydujesz się na grób pojedynczy, kamieniarstwo Wioletta Janik oferuje Ci wiele gotowych, dostępnych modeli, dlatego kłopot podczas wyboru nagrobka możemy pożegnać.

Pomniki nagrobne – wszystko dograne idealnie

Czasem w zakładach kamieniarskich mamy możliwość wizualizacji nagrobków w 3D – oferuje to także firma wymieniona powyżej. Jeżeli już wiesz, jaki kamień wybrać, warto wziąć pod uwagę także elementy dekoracyjne, ozdobne. Napisy pozwalają na pamięć nawet długo po śmierci, dlatego dobierzmy czcionkę oraz tworzywo, które jest ponadczasowe. Przeważnie korzystamy z napisów z metalu, ale istnieje jeszcze kilka różnych możliwości, na przykład litera kuta w kamieniu z zdobieniem złotym lub srebrnym. Wygląd grobów powinien być schludny i nieprzesadzony, a zarazem elegancki i łatwy w utrzymaniu, przecież musi służyć przez długie lata. Decydując się na ozdoby przy nagrobku, możemy również skorzystać z usług firmy – Kamieniarstwo Nagrobkowe Wioletta Janik, oferują oni niebanalne ozdoby, personalizowane również do zamówień klienta. Pamiętajmy, aby ozdoby, tak jak cały grób również były z świetnego i trwałego tworzywa, aby uniknąć konieczności wymiany ich po kilku sezonach. Pomnik powinien być odporny na warunki atmosferyczne. Wybierając rodzaj pomnika, weźmy pod uwagę kolor kamienia, aby wszystko tworzyło spójność.

Pomniki nagrobkowe w Kamieniarstwie Nagrobkowym – Wioletta Janik

Dodaj komentarz