Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jaki hosting pod sklep www wybrać?

Jaki hosting pod sklep www wybrać?

Jaki hosting pod sklep www wybrać?

Jeżeli na poważnie zastanawiasz się nad sprzedażą w internecie to z całą pewnością prędzej czy później będziesz musiał stanąć przed wyborem hostingu pod swoją stronę www czy też sklep internetowy. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele firm które oferują tego rodzaju usługi. Postaramy się dziś podpowiedzieć jaki hosting pod sklep www wybrać.

hosting

hosting

Każda firma oferująca usługi hostingowe ma zazwyczaj w swojej ofercie zarówno pakiety dla mniej wymagających jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Oczywiście zawsze istnieje możliwość migracji z jednego na drugi. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym czynnikom jakie powinny decydować o wyborze danego hostingu.

Po pierwsze bardzo istotna jest stabilność. W końcu zależy ci aby twoja witryna czy sklep był cały czas dostepny dla klientów. Bez względu na to kiedy odwiedzą twoją witrynę wszystko powinno funkcjonować jak należy. Dlatego tak istotną kwestią jest stabilność serwera. Jak jednak sprawdzić czy dany hosting działa stabilnie jeszcze przed jego wykupieniem?

Można skorzystać z konta testowego. Zazwyczaj firmy oferują opcje siedmio lub też czternasto dniowych kont testowych. Jest to wystarczająco długi czas aby zobaczyć jak serwer będzie zachowywał się w danych warunkach i czy pod obciążeniem nie wydarzą się żadne przykre niespodzianki.

Alternatywną metodą jest sprawdzenie opinii innych klientów danej firmy. Jeżeli przeważają opinie pozytywne to możemy raczej zaufać takiej firmie.

Kolejnym istotnym przy wyborze hostingu czynnikiem jest pojemność. Większość stron czy sklepów nie wymaga zbyt dużej pojemności dyskowej by działać prawidłowo. Zdarzają się jednak strony które wykorzystują dużo materiału wideo czy też zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości i tutaj przestrzeń dyskowa będzie już konieczna.

Warto również wziąć pod uwagę, że przestrzeń dyskowa musi wystarczyć również na obsługę naszych skrzynek pocztowych oraz dodatkowe pliki baz danych jakie będziemy przechowywać.

Innym kluczowym elementem podczas wyboru będzie transfer danych, czyli ilość jaką może być odebrana i przesłana przez nasz serwer. Jeżeli mamy zatem wysokiej jakości zdjęcia to na pewno będziemy potrzebować znacznie większego transferu niż w przypadku prostej strony www bez materiałów multimedialnych.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest ilość baz danych jakie dany hosting obsługuje. Każda strona jak WordPress czy Joomla wymaga postawienia bazy danych. Jeżeli planujemy więc posiadać kilka stron www to musimy uwzględnić liczbę baz danych jaka będzie nam potrzebna.

 

Dodaj komentarz