Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak zyskać lojalność klienta w internetowej sprzedaży?

Jak zyskać lojalność klienta w internetowej sprzedaży?

Jak zyskać lojalność klienta w internetowej sprzedaży?

Stałe i stabilne grono klientów to marzenie każdego sprzedawcy zajmującego się handlem w internecie. Tego rodzaju baza klientów będzie generowała stałe przychody a biznes będzie w stanie dobrze się rozwijać. Niestety w obecnych czasach pojęcie takie jak lojalny klient jest rzadkością. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć jak zyskać lojalność klienta w internetowej sprzedaży.

lojalny klient

lojalny klient

Po pierwsze trzeba cały czas dbać o stałych klientów i poszukiwać nieustannie nowych. Skoro lojalność klientów jest bardzo rzadko występującą cechą trzeba dołożyć wszelkich starań aby mocno dbać o tych których już posiadamy i cały czas starać pozyskiwać się nowych. Nie ma czegoś takiego jak zbyt duża liczba klientów. Możesz zdecydować się na obsługę tylko takiej liczby klientów których uznasz za wartościowych. Istnieje bowiem coś takiego jak zły klient. Mowa tu o kliencie który nie generuje dla danej firmy zysków ale jedynie przysparza dużej ilości komplikacji i kłopotów.

Należy zatem być czujnym i umieć dostrzec który klient jest wart walki o niego a który nie.

Kolejnym kluczem do sukcesu jest pogłębianie relacji z klientami oraz ciągłe ich edukowanie. Zaangażowanie klienta można podtrzymać poprzez publikacją treści które pomogą mu w rozwiązaniu jego problemów. Prowadzenie firmowego bloga z tego rodzaju poradami będzie więc strzałem w dziesiątkę.

 

A dlaczego powinieneś starać się edukować swoich klientów? Otóż jak mówi mądre powiedzenie – im więcej dasz od siebie tym więcej wróci do Ciebie. Nie wszystkie podejmowane działania da się prosto przeliczyć na efekt finansowy ale działania edukacyjne z klientami na pewno zaliczają się do tej grupy. Edukacja grupy docelowej pozwoli Ci zbudować trwałą relację z klientami oraz znacząco obniżyć ich poziom lęku przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z Twoich usług.

A jak zdobywać klientów? Obecnie znakomitym narzędziem do tego celu są media społecznościowe. Bardzo wiele marek wykorzystuje potencjał social media do promowania swoich usług czy też produktów oraz budowania relacji z klientami.

A jak zatem sprzedawać swoje produktu lub usługi za pośrednictwem mediów społecznościowych? Otóż należy to robić z ogromnym wyczuciem i nie być przy tym zbyt nachalnym. Wszelkie reklamy wprost spotkają się raczej z negatywnym odbiorem ze strony potencjalnych klientów. Staraj się zatem delikatnie lokować swój produkt w swoich wpisach i wypowiedziach.

 

Dodaj komentarz