Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak zarabiać na stronie www lub blogu?

Jak zarabiać na stronie www lub blogu?

Jak zarabiać na stronie www lub blogu?

Twoja strona www lub też blog cieszy się sporą popularnością a ty chciałbyś to przełożyć na realne pieniężne zyski? Jeżeli tak to ten poradnik jest właśnie dla ciebie. W tym artykule omówimy podstawowe sposoby które podpowiedzą Ci jak zarabiać na stronie www lub blogu.

zarabianie na blogu

zarabianie na blogu

Ogólnie możemy wydzielić kilka sposobów w jakie możemy monetyzować naszą stronę www. Może to być na przykład reklama PPC/CPC, mogą to być różnego rodzaju programy partnerskie, w grę wchodzi też współpraca z markami czy też sprzedaż własnych produktów lub wiedzy za pośrednictwem strony lub bloga. Wspomniane metody monetyzacji postaramy się przybliżyć w dalszej części artykułu.

Zacznijmy zatem od pierwszego wspomnianego sposobu czyli reklamy. Monetyzacja przy pomocy banerów czy też reklam tekstowych to nic nowego i obecna jest od wielu lat. Niestety coraz bardziej ta metoda przestaje być opłacalna w związku z rosnącą świadomością użytkowników  i coraz chętniejszym wykorzystywaniem wtyczek do blokowania reklam. Mimo wszystko jeżeli chcecie zdecydować się na taki model monetyzacji to jedyne co musicie zrobić to założyć konto w portalu reklamowym takim jak Google AdSense i wygenerowany tam kod dodać na stronę.

Możliwości zarobkowe z takiej formy reklamy w największym stopniu zależą od tematyki bloga lub strony oraz ruchu jaki on generuje. Rozliczenie bowiem następuje w modelu za kliknięcie lub też za odsłonę.

 

Następną metodą są programy partnerskie. Opierają się one na współpracy między sklepem internetowym lub inną firmą a właścicielem danego bloga lub strony www. Pierwsza grupa zyskuje na sprzedaży produktów a druga dostaje prowizję za zakup z odnośnika ze strony www lub bloga. Istnieją sieci afiliacyjne które skupiają tego rodzaju firmy i chętnych do zamieszczenia ich oferty. Można zatem dopasować sprzedawany asortyment do tematyki danego bloga lub strony www.

 

Kolejną metodą jest współpraca z markami. Najczęściej pojawia się ona w postaci konkursów czy też różnego rodzaju wpisów i recenzji. Czasami są to też publikacje postów sponsorowanych. Tego rodzaju formę współpracy marki zachowują jednak dla bardziej znanych i rozpoznawalnych stron czy też blogów. Musisz zatem móc się pochwalić sporym audytorium aby skorzystać z tego rodzaju monetyzacji.

 

Dodaj komentarz