Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak zabezpieczyć działa sztuki podczas transportu?

Jak zabezpieczyć działa sztuki podczas transportu?

Jak zabezpieczyć działa sztuki podczas transportu?

Dzięki rozwojowi handlu internetowego rośnie też z roku na rok ilość sprzedawanych za pośrednictwem portali aukcyjnych różnego rodzaju dzieł sztuki. Od obrazów a na rzeźbach kończąc. Ludzie upatrują w tego rodzaju zakupie swoistą inwestycję na przyszłość która może przynieść im duże zyski lub też po prostu szukają czegoś co sprawi, że to wystrój właśnie ich domu będzie jedyny i niepowtarzalny. Wysłanie dzieła sztuki drogą kurierską do nowego nabywcy niesie ze sobą jednak poważne ryzyko uszkodzenia. Z tego też względu w tym artykule podpowiemy jak zabezpieczyć działa sztuki podczas transportu.

transport sztuki

transport sztuki

Zacznijmy od tego, że w przypadku standardowych przesyłek zawsze można liczyć na ubezpieczenie. Rozbity telewizor i czy inną część elektroniczną dość prosto wymienić na nowy, sprawny model. W przypadku dzieł sztuki nie mamy już jednak takowej możliwości. Raz uszkodzony towar na zawsze będzie już posiadał jakąś skazę. Z tego też względu odpowiednie zabezpieczenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo w transporcie jest tak istotne.

W przypadku wielkich domów aukcyjnych często zdarza się, że do transportu danego działa sztuki skierowany jest specjalnie przeszkolony kurier który samodzielnie zabezpiecza wysyłkę do transportu zgodnie z wytycznymi danego przewoźnika. W polskich warunkach jest to jednak raczej rzadko spotykana metoda.

Z tego też względu lepie samodzielnie zatroszczyć się o zabezpieczenie danego działa sztuki. Do tego celu najlepiej nada się folia bąbelkowa ( https://e-hurtownia-opakowan.pl/folia-stretch.html ) oraz idealnie dostosowana do wymiarów przesyłki paczka wypełniona na przykład styropianem. Trzeba tu też wspomnieć o innych wypełniaczach takich jak poduszki powietrzne czy też skropak. Często wnętrze paczki usztywnia się też dodatkowymi kartonami. Sprawia to, że całość nabiera większej stabilności. Dodatkowo dzieła sztuki najlepiej wysyłać na palecie. Zminimalizujemy w ten sposób ryzyko zgniecenia przez inne paczki.

Zapakowanie w odpowiedni sposób samej paczki to jednak tylko połowa sukcesu. Kluczem jest tutaj również wybranie firmy kurierskiej która zadba o bezpieczeństwo naszej paczki. Działa sztuki takie jak obrazy nie mogą być bowiem narażone na nadmierny wpływ czynników atmosferycznych takich jak ciepło czy też wilgoć. Możemy zadbać o to oznaczając odpowiednio naszą przesyłkę lub też wykorzystując do tego celu dodatkową warstwę ochronną na przykład z folii stretch.

Dodaj komentarz