Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze?

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze?

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze?

Niemal każdy z nas spędza codziennie kilka godzin przed komputerem. Czy to dla własnej rozrywki czy też w związku z pracą lub nauką. Rekordziści w fotelu przed komputerem spędzają czasami nawet większą część dnia. W związku z tym tak istotne jest to aby w tym czasie zadbać o własne zdrowie poprzez prawidłową pozycję przed komputerem. Aby można było jak najbardziej odciążyć kręgosłup niezbędne będzie wygodne siedzisko. Postaramy się zatem wskazać wam w tej publikacji jak wybrać fotel do pracy przy komputerze.

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze

Jak wybrać fotel do pracy przy komputerze

Obecnie dość sporą popularnością w tym względzie cieszą się fotele kubełkowe. Oryginalnie fotele tego typu wykorzystywane były w samochodach sportowych. Teraz coraz chętniej sięgają po nie osoby które zajmują się na profesjonalnie e-sportem. Powoli można zobaczyć je też w naszych domach i mieszkaniach.

Czym jednak powinniśmy się kierować podczas wyboru siedziska do pracy przed komputerem? Otóż najważniejsza jest ergonomia. Fotel tego rodzaju powinien spełniać pewne parametry. Z całą pewnością powinien być on dopasowany do wzrostu i sylwetki. Fotele kubełkowe na pewno wpisują się w takie wymagania. Również fotele młodzieżowe w formie wygodnej pufy z oparciem sprawdzą się tutaj bardzo dobrze. Klasyczny fotel biurowy, jeżeli zostanie odpowiednio dopasowany również może być dobrym wyborem.

Istotne jest jednak aby fotel do siedzenia przed komputerem posiadał regulację wysokości. Funkcja ta jest niezwykle ważna jeżeli chcemy przed komputerem zasiąść w optymalnej pozycji. Nasze nogi muszą być zgięte w kolanach i znajdować w pozycji dziewięćdziesięciu stopni. Ma to zapobiegać nadmiernemu obciążaniu kręgosłupa. Oprócz tego fotel powinien mieć szerokie siedzisko. Przydatne okaże się również aby posiadał podłokietnik. Podczas pisania na komputerze ręce powinny mieć zapewnione podparcie.

Dobrze by  było również aby dany fotel do pracy przy komputerze posiadał specjalne podparcie dla odcinka lędźwiowego. Jako dodatkową opcję można tutaj rozważyć możliwość odchylenia oparcia tak aby umożliwić sobie chwilowy odpoczynek podczas pracy przy komputerze.

Bardzo ważne będzie też to z jakiego materiału wykonany będzie fotel. Jeżeli zależy nam na dużej trwałości lepiej zdecydować się na model wykończony skórą. Co prawda w lecie tego rodzaju materiał może nie być aż tak komfortowy w użytkowaniu jak tkanina, jednak umieszczenie otworów wentylacyjnych może znacząco pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Dodaj komentarz