Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak wprowadzić płatności elektroniczne do sklepu internetowego?

Jak wprowadzić płatności elektroniczne do sklepu internetowego?

Jak wprowadzić płatności elektroniczne do sklepu internetowego?

Branża handlu elektronicznego to obecnie najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijająca się część rynku sprzedażowego. To właśnie tutaj najczęściej implementowane są nowoczesne rozwiązania i to tutaj najbardziej liczy się satysfakcja klienta. Aby o nią zadbać w sklepie www nie może zatem zabraknąć płatności elektronicznych. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak wprowadzić płatności elektroniczne do sklepu internetowego.

szybkie płatności

szybkie płatności

Klienci coraz bardziej cenią sobie wygodę i możliwość dokonania zakupów wtedy kiedy jest im wygodnie. Z tego też względu płatności elektroniczne są praktycznie najbardziej popularnym sposobem opłacenia złożonego zamówienia.

Starsze pokolenia najczęściej decydują się na dokonywanie płatności tradycyjnymi formami – takimi jak przelew na konto. Młodsi bez problemu operują jednak już nowszymi środkami płatniczymi takimi jak karta debetowa czy też karta przedpłacona pre-paid. Tym co jednak najbardziej obecnie zaskarbiło sobie serca klientów są szybkie płatności online do, których wykorzystuje się takie serwisy jak Przelewy24, Tpay czy też PayU. Z przedstawionych serwisów trudno wybrać jeden najlepszy – wszystko zależy bowiem od wielu czynników. Pewnym jest jednak to, iż aby zadowolić wszystkich klientów trzeba oferować szeroki zakres metod płatności.

Zastanówmy się jednak dlaczego wdrożenie płatności online jest tak ważne. Pierwsza przyczyna to fakt, iż klient który przejdzie do finalizacji zamówienia i nie zobaczy interesującej go metody płatności najpewniej zrezygnuje z zakupu. Klienci w obecnych czasach są niezwykle wygodni i leniwi. Jeżeli będą zatem zmuszeni do wykonania kilku dodatkowych kroków podczas zakupu to najpewniej zwyczajnie rozmyślą się.

Musisz mieć zatem pewność, że im trudniejszy w praktyce będzie dokonanie płatności tym więcej osób zrezygnuje z finalizacji transakcji. Dodatkowo trzeba mieć świadomość, że mała ilość sposobów płatności w sklepie internetowym może wzbudzić w użytkownikach nieufność wobec naszych usług.

Ponadto trzeba zauważyć, że obecnie bardzo dużo konsumentów dokonuje zakupów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Chcą oni mieć możliwość szybkiego zakupu w każdych warunkach. Pozbawienie ich możliwości natychmiastowego uregulowania płatności to prosty sposób na stratę klienta. Należy zatem brać przykład, ze sklepów takich jak https://e-hurtownia-opakowan.pl które oferują klientom zarówno tradycyjne metody płatności jak i nowoczesne – jak Przelewy24 czy też płatność kartą.

Jeżeli zatem chcecie wprowadzić do swojego sklepu integrację z systemami szybkich płatności to musicie najpierw dobrać odpowiedni system płatności, zarejestrować się tam i zainstalować odpowiednie moduły według instrukcji dołączonej na stronie danego dostawcy płatności.

Dodaj komentarz