Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak w efektowny sposób wykończyć dom?

Jak w efektowny sposób wykończyć dom?

Jak w efektowny sposób wykończyć dom?

Jeszcze do niedawna wykańczając dom skupialiśmy się praktycznie wyłącznie na dopieszczeniu wyglądu wnętrz. Teraz jednak trend ten się nieco zmienia i również chcemy aby elewacje naszych domów prezentowały się okazale. Jeżeli zatem zastanawiacie się jak w efektowny sposób wykończyć dom to odpowiedzią może być sztukateria elewacyjna. Mowa tutaj o architektonicznych detalach które można umieścić na zewnętrznej części ścian danego domu. Postarajmy się zatem bliżej przyjrzeć czym jest sztukateria i jakie jej rodzaje występują.

sztukateria elewacyjna

sztukateria elewacyjna

Zacznijmy zatem od tego, że sztukateria elewacyjna to ozdobne elementy konstrukcyjne jakie umieszcza się na elewacji aby poprawić jej wygląd. Zaletą sztukaterii jest też jej niewielki koszt dzięki  czemu niemal każdy może ją z powodzeniem zastosować w swoim budynku i całkowicie odmienić jego wygląd nadając eleganckiego charakteru.

Sztukateria elewacyjna to również prostota montażu. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy i może zostać zamontowana nawet przez laika. Zmniejsza to dodatkowo koszty jakie mogłoby generować wynajęcie ekipy budowlanej do wykonanie zmian na elewacji budynku.

Przykładem sztukaterii elewacyjnej są na przykład gzymsy. Znajdują się się one za oknami domów i pełnią ważną funkcję dekoracyjną. Oprócz funkcji dekoracyjne pomagają też chronić elewację przed ściekającą wodą. Na rynku dostępne są na przykład gzymsy balkonowe, nadokienne czy też podparapetowe.

Innym popularnym elementem sztukaterii który służy do zmiany wyglądu elewacji budynku są listwy elewacyjne oraz bonie. Nadają one danemu domostwu przytulności oraz elegancji. Dostępne są w bardzo prostych formach oraz również bardziej wymyślnych jeżeli zależy nam na charakterystycznych ozdobnych elementach.

Dodatkowo jeżeli zależy nam na podkreśleniu indywidualnego charakteru danemu domostwu to można wykorzystać do celów dekoracyjnych wsporniki. Często są one montowane pod obramowaniem drzwi lub okien. Można je umieszczać pojedynczo lub też grupowo. Występują zarówno w wersji minimalistycznej jak i takich bardzo bogato zdobionych.

Jeżeli zatem szukacie sprawdzonego sposobu na zmianę wyglądu swojego domu to sztukateria jest idealnym sposobem.

Sprawdź https://styro-gzyms.pl/

Dodaj komentarz