Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak urządzić funkcjonalny pokój młodzieżowy?

Jak urządzić funkcjonalny pokój młodzieżowy?

Jak urządzić funkcjonalny pokój młodzieżowy?

Zaprojektowanie i aranżacja pokoju dla dorastającego nastolatka to bardzo duże wyzwanie. Trzeba pogodzić ze sobą gusta rodziców i młodego człowieka a przy tym zadbać o dobrą funkcjonalność. Dodatkowym wyzwaniem może być ilość dostępnego miejsca. Zazwyczaj bowiem pokój dziecięcy jest bardzo ograniczonym pod względem metrażu. W związku z tym w niniejszym poradniku postaramy się wam podpowiedzieć jak urządzić funkcjonalny pokój młodzieżowy.

Jak urządzić funkcjonalny pokój młodzieżowy

Jak urządzić funkcjonalny pokój młodzieżowy

W pokoju małego dziecka wystarczy, że znajdzie się łóżko oraz półka na zabawki. Dorastający nastolatek nie zadowoli się już jednak tak prostym zestawem. Tutaj trzeba bowiem już aby w pokoju znalazło się miejsce na biurko czy też meble do przyjmowania gości lub relaksu. Chodzi tutaj chociażby o meble takie jak fotele młodzieżowe.

Zacznijmy zatem od tego jak optycznie powiększyć mały pokój młodzieżowy. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na wybór białych mebli. Pozwalają bowiem ona dać efekt większego i przestronniejszego wnętrza. Trzeba jednak pamiętać o tym aby bryła samych mebli była stosunkowo prosta i nie przytłaczała swoim designem.

W przypadku małych pokojów warto też zadbać o to aby wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Można to osiągnąć na kilka sposobów. Na przykład poprzez wykorzystanie wszystkich wnęk w celu stworzenia tam półek na książki czy też miejsca ma ubrania. Innym sposobem na zwiększenie miejsca i wykorzystanie przestrzeni jest stworzenie łóżka na antresoli lub też na innym podwyższeniu. Dzięki temu pod łóżkiem młodzieżowym zyskamy dodatkową przestrzeń na szuflady. Antresola nada też całemu wnętrzu dużo bardziej wyjątkowego charakteru.

Jeszcze większym wyzwaniem jest urządzenie pokoju młodzieżowego na poddaszu. Wszelkie skosy czy też słupy konstrukcyjne stanowią spore ograniczenie aranżacyjne. Trzeba się zatem tutaj posłużyć kilkoma sztuczkami aby osiągnąć pożądany efekt.

Ze względu na ograniczone źródło światła w tego rodzaju pomieszczeniach biurko zawsze powinno znaleźć się pod oknem dachowym. Natomiast wzdłuż ścian pod skosem optymalnie będzie postawić komody czy też regały. Pozwoli to na uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania znajdujących się w pokoju przedmiotów.

Dodaj komentarz