Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak tworzyć angażujące dla użytkowników treści?

Jak tworzyć angażujące dla użytkowników treści?

Jak tworzyć angażujące dla użytkowników treści?

Chciałbyś tworzyć treści pod pozycjonowanie, które będą cieszyć się dużą popularnością. Musisz zatem wiedzieć, że algorytmy wyszukiwarki Google bardzo dużą wagę przykładają do tego aby tekst był jak najbardziej przyjazny dla czytelnika. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć jak tworzyć angażujące dla użytkowników treści.

angażujące treści

angażujące treści

Zanim przystąpisz zatem do tworzenia artykułu postaraj się odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Po pierwsze jak użytkownicy w ogóle przyswajają treści w internecie. W obecnych czasach internauci jedynie skanują tekst oczami a cały proces jest bardziej zbliżony do oglądania niż tradycyjnego czytania. Ważne jest zatem aby publikacja miała przyjazną dla oka kompozycję i nie odstraszała dużymi fragmentami zbitego tekstu.

Kolejną ważną kwestią jest dobór słów kluczowych. Można się tutaj zdać na intuicję lub też skorzystać z bardziej precyzyjnych narzędzi takich jak Google Planer słów kluczowych czy też keywords.io

Powróćmy jeszcze na chwilę do ułatwienia użytkownikowi odbioru tekstu. Ważne jest aby całość publikacji znajdowała się na jednym ekranie. Starajmy się również aby nasz tekst nie był zbyt szeroki ponieważ bardzo męczy to ludzkie oczy. W przypadku doboru czcionek najlepiej postawić na takie bez ozdób ( czyli tak zwanych szeryfów ). W przypadku doboru kolorów najlepiej aby czcionka była ciemna i znajdowała się na jasnym tle. Ważne jest również aby stosowanie umieszczać wszelkiego rodzaju akapity czy też nagłówki.

Warto zadać sobie też pytanie czy nagłówki mają duże znaczenie? Jak pokazują badania – tak. Bardzo wielu użytkowników po zapoznaniu się z treścią nagłówka nie czyta już samego tekstu. Trzeba się zatem postarać aby stosowane nagłówki były atrakcyjne dla czytelnika.

W przypadku tytułu samego artykułu najistotniejsze jest aby zawierał on oczywiście słowo kluczowe oraz aby nie był on zbyt długi. Optymalna ilość to około 55 lub 70 znaków.

Na sam koniec pozostaje nam kwestia tego o czym należy pisać? Otóż największą popularnością będą oczywiście cieszyć się te które skupią się na podstawowej ciekawości samego siebie w przypadku danego czytelnika. Mowa zatem o różnego rodzaju poradach psychologicznych czy też horoskopach. Różnorakie historie spektakularnych porażek czy sukcesów również znajdą szerokie grono odbiorców.

Dodaj komentarz