Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak targetować reklamy w Google Adwords?

Jak targetować reklamy w Google Adwords?

Jak targetować reklamy w Google Adwords?

Marketing to obecnie niezbędny element każdego chcącego odnieść sukces biznesu. Jednym z głównych założeń marketingu jest to aby móc trafnie dobrać grupę osób które będą potencjalnie zainteresowane naszą ofertą czy też usługami. Nie jest to jednak aż tak proste jak mogło by się na początku wydawać. Istnieją na szczęście narzędzia które znacznie ułatwiają tego rodzaju określenie grupy użytkowników docelowych. Jednym z nich jest AdWords. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak targetować reklamy w Google Adwords.

targetowanie reklam

targetowanie reklam

Jak zapewne wiecie usługa reklamowa od Google czyli AdWords posiada bardzo duże możliwości określenia jak powinna wyglądać grupa docelowa do której zamierzamy dotrzeć z naszą kampanią marketingową. Targetowanie to więc nic innego niż stworzenie materiału reklamowego w panelu administratora Google Adwords i określenie tam kto będzie miał możliwość zobaczenia twojej reklamy. W wielkim skrócie targetowanie jest bardzo dokładnym zaadresowaniem reklamy w taki sposób aby odniosła ona możliwie najlepszy skutek czyli przełożyła się na konwersję.

 

W jaki sposób można zatem targetować reklamy. Ogólnie parametrów za których pomocą możemy to zrobić jest bardzo dużo i każdy z nich będzie miał realne przełożenie na to do kogo w finalnym efekcie trafi twoja reklama. Najlepiej zacząć od zawężenia grupy odbiorców pod względem ich wieku, lokalizacji w której się znajdują czy języka. Następnie można przejść do upodobań oraz urządzeń jakich używają do przeglądania stron www. Istotne jest też dobre dobranie słów kluczowych które będą jak najprecyzyjniej określać to czym zajmuje się twoja firma.

Zastanawiasz się czy targetowanie ma sens i warto je wdrożyć? Otóż jak najbardziej. Dotarcie z ofertą do użytkowników którzy realnie mogą być zainteresowani twoim produktem czy też usługą znacząco zwiększa szansę na to, że dokonają oni zakupu w twoim sklepie. Im bardziej dokładnie określisz grupę docelową tym lepsze efekty będzie przynosić twoja kampania Google Adwords. Dzięki temu ty nie będziesz tracić niepotrzebnie środków na reklamę która nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

 

Dodaj komentarz