Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak sprawić aby klienci polecali twoją firmę?

Jak sprawić aby klienci polecali twoją firmę?

Jak sprawić aby klienci polecali twoją firmę?

Pozyskanie nowych klientów to w obecnych czasach gdy konkurencja na rynku niemal w każdej branży jest tak zacięta to nie lada wyczyn. Bardzo wielu przedsiębiorców w poszukiwaniu sposobów na pozyskanie nowych klientów zapomina jednak o jednej z najprostszych metod czyli rekomendacji już pozyskanego klienta. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć jak sprawić aby klienci polecali twoją firmę.

rekomendacja firmy

rekomendacja firmy

Zastanówmy się dlaczego metoda oparta na rekomendacji jest tak skuteczna. Otóż wszystko dlatego iż bazuje ona na zaufaniu.

 

Jednym z najprostszych sposobów na pozyskanie rekomendacji jest wysokiej jakości obsługa klienta. Wszelkie działania które zatem będą kierować do poprawy obsługi klientów twojej firmy w przyszłości przełożą się na kolejne rekomendacje. Z kolei zła obsługa klientów to najprostszy sposób na ich stratę. Zatem podczas obsługi klienta warto aby cały czas dbać o miłą atmosferę i nie pokazywać żadnych negatywnych emocji. Stosowanie wyuczonych regułek w kontakcie z każdym klientem też nie jest najlepszym pomysłem na zaskarbienie sobie jego sympatii. Pamiętaj, że zadowolony klient to najprostsza droga do uzyskania rekomendacji dla twojej firmy.

Kolejnym krokiem do skłonienia klientów do rekomendowania twojej firmy jest szybkie reagowania na pytania klientów. Niedopuszczalna jest sytuacja aby klient musiał czekać na odpowiedź więcej niż 24 godziny w przypadku wiadomości mailowej. Jeżeli zaś chodzi o kontakt telefoniczny czy też za pomocą komunikatorów internetowych czas ten musi być jeszcze krótszy. Pamiętaj też o tym iż według badań klienci którzy zauważyli szybką reakcję danego przedsiębiorstwa mimo, że byłaby nieskuteczne będą bardziej skłonni do polecenia twojego biznesu niż w przypadku gdy otrzymaliby prawidłowe rozwiązanie ale w dłuższym okresie czasu. Szybka reakcja jest zatem kluczem do pozyskania kolejnych rekomendacji klientów.

Na sam koniec nie zapominaj poprosić klientów o zostawienie opinii na temat twojego biznesu czy też referencji. Jest wiele metod marketingowych które mają przekonać klienta ale to rekomendacja czy też list referencyjny mają największa moc przekonywania.

Wykorzystaj zatem wszystkie dostępne media społecznościowe aby zbierać opinie klientów na temat twojej firmy. Skorzystaj z recenzji na stronie Google Moja Firma, wykorzystaj do tego celu Facebooka itd. Im więcej tego rodzaju opinii zdobędziesz tym bardziej wiarygodny staniesz się w oczach potencjalnych klientów.

 

Stosowanie się do opisanych przez nas rad na pewno pomoże Ci w uzyskaniu rekomendacji dla twojej firmy a przez to będziesz mógł cały czas poszerzać bazę swoich klientów.

Dodaj komentarz