Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak rozkręcić sklep online?

Jak rozkręcić sklep online?

Jak rozkręcić sklep online?

W dzisiejszych czasach niemal każdy może założyć własny sklep internetowy. Jednak samo założenie sklepu nie gwarantuje sukcesu. Trzeba w cały proces włożyć sporo pracy i wysiłku. Bez tego nie można marzyć o wysokiej sprzedaży. Podpowiemy zatem w tym artykule jak rozkręcić sklep online aby ten przynosił wymierne zyski.

sklep online

sklep online

Po pierwsze trzeba się upewnić, że nasz  sklep internetowy będzie nie tylko ładnie się prezentował wizualnie ale również będzie czytelny i funkcjonalny dla odwiedzających go klientów. Jednak to dopiero początek. Należy też dopilnować aby nasza strona ze sklepem była odpowiednio widoczna w wynikach wyszukiwania. Dodaj więc stronę do katalogów branżowych oraz zadbaj o jej optymalizację pod względem słów kluczowych. Warto też rozważyć, czy nie opłaci się skorzystać z usług firmy dla której pozycjonowanie stron to chleb powszedni. Pomoże to dotrzeć do znacznie szerszego grona klientów w krótkim czasie.

Dopilnuj również aby być aktywnym na forach dyskusyjnych raz branżowych blogach. Udzielaj porad i dyskutuj pokazując się jako ekspert w danej dziedzinie. Przez to klienci będą kojarzyć Ciebie jako fachowca i w potrzebie to właśnie w twoją stronę zwrócą swój wzrok i dokonają ewentualnego zakupu.

 

Prowadzenie sklepu internetowego to też obowiązkowa obecność w mediach społecznościowych. Jest to jedno z najbardziej popularnych obecnie narzędzi do pozyskiwania klientów. Staraj się więc angażować swoich fanów na Facebooku i innych kanałach społecznościowych budując trwałą relację.

Postaw również na email marketing. Dzięki temu będziesz w stanie przypominać klientom co jakiś czas o nowościach na twojej stronie i przygotowanych dla nich okazjach zakupowych.

Aby rozkręcić sklep online pomocne będzie też uruchomienie firmowego bloga. Musi być on związany z branżą czy też tematyką którą oferuje twój sklep. Jeżeli sprzedajesz więc elektronikę to pisz o nowościach czy też opisuj porównania różnego rodzaju sprzętu.

Nie zapominaj również o częstych promocjach na oferowane towary. Przynajmniej raz w tygodniu zaoferuj klientom rabat na jakiś konkretny produkt lub też ogłoś dzień darmowej wysyłki.

Staraj się również wynagradzać klientów za ich lojalność wobec twojego sklepu. Zaoferuj im kupony rabatowe jeżeli ktoś często kupuje u ciebie lub też poleci twój sklep swojemu znajomemu.

 

Dodaj komentarz