Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak przygotować opakowania do wysyłki

Jak przygotować opakowania do wysyłki

Opakowania do wysyłki

Prowadząc sklep internetowy czy sprzedając przedmioty, przez internet ważne jest, aby wybrać odpowiednie opakowania do wysyłki. Proces pakowania jest najbardziej czasochłonny, a zarazem najważniejszy. W dzisiejszym artykule postaramy się podpowiedzieć jakie opakowania do wysyłki wybrać? Jakie inne akcesoria do pakowania wykorzystać?

Opakowanie skrojone na miarę

Wysyłając przedmioty za pośrednictwem firmy kurierskiej, musimy pamiętać o dokładnym, a zarazem starannym zapakowaniem produktów. Wybierając idealny karton mamy już trochę z górki. Przede wszystkim dobrze dopasowane opakowanie pozwoli na stabilność przedmiotu w opakowaniu. Wypełnione przedmiotem opakowanie będzie stabilne, a zapakowany towar nie będzie się przemieszczał. Wybranie opakowania skrojonego na miarę to duża część sukcesu. Co, jednak jeżeli wysyłamy towar różnej wielkości…

Akcesoria do pakowania

Jeżeli mamy towar różnej wielkości i nie chcemy zamawiać kilkunastu rodzaju kartonów to z pomocą przyjdą nam wypełniacze. Wolne przestrzeni w opakowaniu idealnie wypełni nam skropak. Są to kawałki materiału wykonane ze skrobi. Idealnie amortyzuje i wypełnia wolne przestrzenie w opakowaniu. Kolejnym sposobem na wypełnienie paczki jest poduszka lub mata Airpouch. Jest to kawałek folii wypełniony powietrzem. Faktem jest, że wykorzystanie wypełniaczy do paczek nie zwiększy wagi przesyłki.

Zanim umieścimy towar w opakowaniu, zabezpieczmy go dodatkowo. Opakowania w których wysyłamy paczki najczęściej są z kartonu. W firmach kurierskich co prawda możemy zamówić worki, do których możemy wsadzić opakowanie kartonowe. Jeżeli jednak chcemy wysłać sam kartonik, to produkt znajdujący się w opakowaniu kartonowym dodatkowo możemy owinąć folią stretch lub folia bąbelkową. Przede wszystkim ten zabieg pozwoli nam ochronić zapakowany produkt przed wilgocią czy deszczem. Dodatkowo będzie miało działanie amortyzujące. Pamiętajmy, że niektóre firmy kurierskie zabraniają owijania folią stretch opakowań z zewnątrz. Przed przekazaniem paczki do firmy kurierskiej, upewnijmy się, że zawartość zgadza się z tym, co zamówił odbiorca, a my umieściliśmy wszystkie paragony wewnątrz.

Podsumowując, wybór opakowania do wysyłki nie jest prosty. Jednak pamiętajmy, że pozwoli nam to zaoszczędzić sporo czasu, nerwów, a nawet pieniędzy.

Sprawdź też jak pakować produkty w sklepie internetowym, tak aby klient, który zamówił towar, poczuł się wyjątkowo: https://izaturska.com.pl/jak-pakowac-produkty-w-sklepie-internetowym/

Dodaj komentarz