Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę zagraniczną?

Jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę zagraniczną?

Jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę zagraniczną?

Posiadacie krewnych, którzy mieszkają na drugim końcu świata? Jeżeli tak to zapewne z okazji różnego rodzaju świąt czy uroczystości czasami chcielibyście wysłać im jakiś upominek. Wymagać to będzie jednak skorzystania z usług firmy kurierskiej. W tym artykule skupimy się zatem na tym jak prawidłowo zabezpieczyć przesyłkę zagraniczną.

przesyłka zagraniczna

przesyłka zagraniczna

Mimo iż problem pakowania przesyłek do wysyłki zagranicę nie wydaje się być aż tak istotny to jednak trzeba zdać sobie sprawę, iż błędnie zapakowana paczka może nigdy nie dotrzeć do końcowego adresata. Odpowiednie zapakowanie przesyłek kurierskich czy też lotniczych pozwoli uchronić zawartość przed uszkodzeniami a jednocześnie da nam pewność, że paczka dotrze do miejsca docelowego.

Jak zatem zabezpieczyć przesyłkę aby w tak długiej podróży nie uległa uszkodzeniu? Pierwszym krokiem powinien być dobór odpowiedniego pod względem rozmiarów opakowania. Najlepiej aby było to pudełko z grubej i wytrzymałej tektury. Polecamy zdecydować się na modele wykonane z pięcio lub siedmio warstwowej tektury. Kolejnym krokiem powinno być zapewnienie odpowiedniej amortyzacji przesyłanym produktom. W tym celu polecamy wyposażyć się w folię bąbelkową. Znakomicie chroni ona kruche i łamliwe przedmioty w trakcie transportu. Jeżeli przesyłamy za granicę rzeczy wykonane ze szkła czy też porcelany to folia bąbelkowa zapewni odpowiedni stopień ochrony. Ponadto w przypadku tego rodzaju łatwych do uszkodzenia produktów szklanych warto umieścić w pudełku przekładki z kartonu, które będą separować poszczególne towary w środku.

Tak przygotowaną przesyłkę należy szczelnie owinąć folią tak aby nie otworzyła się w trakcie transportu. W widocznym miejscu ( najlepiej na górze ) należy następnie umieścić list przewozowy dostarczony nam przez daną firmę kurierską.

Jeżeli przesyłamy przedmioty wymagające szczególnej ostrożności warto ponadto zainwestować w etykiety samoprzylepne informujące kuriera iż w środku znajduje się wrażliwa na wstrząsy zawartość. Szukajmy zatem takich z napisem ,,uwaga szkło” czy też ,,ostrożnie”. Zwiększą one prawdopodobieństwo, że przewoźnik będzie z większą ostrożnością podchodził do naszej przesyłki.

Jak zatem sami widzicie, jeśli zależy wam na bezpieczeństwie transportowanego towaru to musimy zadbać o dość szczegółowe zapakowanie naszej przesyłki zagranicznej.

Dodaj komentarz