Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak pozyskać nowego klienta dla firmy?

Jak pozyskać nowego klienta dla firmy?

Jak pozyskać nowego klienta dla firmy?

Prowadzenie własnej działalności to ciągła walka o utrzymanie oraz pozyskanie nowych klientów. To w końcu od nich zależy czy będziemy mieli płynność finansową pozwalającą na dalszy rozwój i poszerzenie oferowanego asortymentu. Na całe szczęście w czasach gdy internet jest tak popularnym medium dostępne jest coraz więcej metod i sposobów na to aby przyciągnąć do naszej firmy kolejnych konsumentów. W tym artykule omówimy dla was najbardziej skuteczne sposoby na to jak pozyskać nowego klienta dla firmy.

jak pozyskać klienta

jak pozyskać klienta

Pierwszym sposobem jest własna strona internetowa. Klienci coraz to częściej szukając jakiejś usługi czy produktu wchodzą najpierw do internetu. Aby jednak twoja strona mogła znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania musisz zadbać o jej pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron www to zestaw technik dzięki którym możliwe jest podniesienie wartości strony w oczach algorytmów Google odpowiedzialnych za ustalanie pozycji. Jeżeli na dane hasło w wyszukiwarce twoja strona będzie pojawiać się na pierwszej karcie to masz dużo większe szanse na przyciągnięcie do siebie nowych klientów.

Inną metodą na przyciągnięcie do siebie nowych klientów jest wykorzystanie reklam takich jak Google Ads. Inwestując środki w tego typu reklamę zyskujesz bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że na twoją stronę przejdą osoby realnie zainteresowane ofertą czy też usługami które posiadasz.

Do przyciągnięcia nowych klientów bardzo dobrze sprawdzają się też portale społecznościowe. Serwisy takie jak Facebook czy też Instagram to znakomite miejsce aby budować relacje z klientami. Pozwalają bowiem pokazać im to co mamy w naszej ofercie najlepszego. Dodatkowo w social mediach również istnieje możliwość wykupienia reklam, które pozwalają dokładnie sprecyzować do jakiej grupy docelowej z naszą ofertą zamierzamy dotrzeć.

Pozyskiwać klientów można również skutecznie dzięki rozsyłaniu wiadomości e-mail. Nie chodzi tu jednak o rozsyłanie spamu. Mowa o wysyłaniu spersonalizowanych wiadomości z ofertą do klientów, którzy wyrazili zgodę na wykorzystanie ich adresu mailowego do korespondencji. Jak pokazują badania tego typu forma reklamy potrafi być niezwykle skuteczna.

Dodaj komentarz