Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak pozycjonować sklep Internetowy?

Jak pozycjonować sklep Internetowy?

Jak pozycjonować sklep Internetowy?

W czasach wszechobecnej konkurencji na rynku internetowej sprzedaży trzeba postarać się aby nasz sklep www był bardziej widoczny niż inne. Aby to umożliwić należy cały czas prowadzić działania z zakresu SEO. Mowa tutaj o kompleksowych działaniach których celem jest optymalizacja danej strony pod kątem internetowych wyszukiwarek i uzyskaniu możliwie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. Dzięki temu będziemy w stanie stać się bardziej widoczni dla potencjalnego klienta. W tym artykule podpowiemy kilka sprawdzonych, podstawowych metod które pomogą odpowiedzieć wam na pytanie jak pozycjonować sklep Internetowy.

pozycjonowanie

pozycjonowanie

Najprostszą metodą jest zlecenie pozycjonowania danej strony sprawdzonej agencji pozycjonerskiej. Niestety na początku działalności w branży e-commerce zazwyczaj nie dysponujemy zbyt dużym zapleczem finansowym i nie wszyscy mogą zdecydować się na tego rodzaju rozwiązanie. Istnieją na całe szczęście sprawdzone sposoby które sami możecie wdrożyć w waszym sklepie www a które pomogą stać się waszej stronie bardziej widoczną a klientów zachęcą do dokonania zakupów.

Tak więc już na etapie projektowania wyglądu sklepu www upewnij się, że szablon graficzny na który się zdecydowałeś będzie zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek internetowych. Analogicznie jeżeli zamawiasz stworzenie sklepu od podstaw. Sprawdzony programista powinien zadbać aby twoja strona była jak najlepiej dostosowana do obecnych wymagań jakie przed właścicielami stron www stawia Google.

Upewnij się również iż wszystkie kategorie produktów w twoim sklepie posiadają własne podstrony. Muszą one być odpowiednio opisane. Wszystkie linki prowadzące właśnie do nich muszą być odpowiednio widoczne w pliku sitemap danego sklepu.

Wprowadzając produkty do sklepu miej również pewność, że wszystkie zostały odpowiednio i jak najbardziej szczegółowo opisane. Zrezygnuj ze stosowania gotowych opisów produktów jakie czasami dostarczają producenci i postaw na własne, unikatowe opisy. Muszą być w nich zawarte informacje które pomogą przekonać potencjalnego klienta do zakupu danego towaru.

Projektując sklep upewnij się, że linki prowadzące do danego produktu będą miały odpowiednią strukturę. W treści linku powinny być zawarte słowa kluczowe oraz jak najdokładniejszy opis produktu.

Na sam koniec sprawdź czy wszystkie opisy typu meta description znajdują się na stronie i są odpowiednio przygotowane – to właśnie one będą w końcu pojawiać się jako pierwsze w wynikach wyszukiwania Google.

Dodaj komentarz