Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak poprawić widoczność grafik w wynikach wyszukiwania?

Jak poprawić widoczność grafik w wynikach wyszukiwania?

Jak poprawić widoczność grafik w wynikach wyszukiwania?

Wszędzie słyszymy o tym jak ważny w internecie jest dobry content. Często zapominamy przy tym o tym jak wielką rolę w pozycjonowaniu jak i przyswajaniu treści na danej stronie internetowej pełnią znajdujące się tam grafiki. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak poprawić widoczność grafik w wynikach wyszukiwania.

optymalizacja grafik

optymalizacja grafik

Zacznijmy jednak od początku i zastanówmy się skąd najlepiej będzie w ogóle brać zdjęcia na stronę internetową? W dzisiejszych czasach gdy ochrona praw autorskich jest na bardzo wysokim poziomie korzystanie z cudzych grafik to proszenie się o kłopoty. Z tego też względu dostępne w sieci grafiki można podzielić na płatne jak i darmowe. Zaletą płatnych grafik jest ich wysoka jakość oraz pełne prawa do wykorzystania na stronie. Minusem oczywiście cena która może wahać się od kilku do kilkunastu złotych. Przykładami stron które oferują tego rodzaju płatne grafiki jest shutterstock.com

Alternatywą dla płatnych grafik są te darmowe. W sieci można znaleźć bardzo wiele stron które oferują tego rodzaju grafiki. Darmowe wersje zazwyczaj dostępne są w gorszej jakości jednak nie zawsze jest to regułą. Najpopularniejszym serwisem do pozyskania darmowych grafik jest obecnie pixabay.com

Skoro wiemy już gdzie można znaleźć interesujące nas grafiki to zastanówmy się teraz co zrobić aby je zoptymalizować pod kątem SEO. Pierwszym krokiem do tego celu powinno być zmniejszenie wagi plików graficznych co znacząco wpłynie na przyśpieszenie czasu wczytywania ich na stronie. Będzie to zbawienny ruch szczególnie w przypadku użytkowników mobilnych którzy nie zawsze mają dostęp do szybkiego łącza. Obecnie w sieci można znaleźć bardzo wiele programów czy też serwisów które ułatwią nam cały proces optymalizacji zdjęć. Należy tu wspomnieć chociażby o serwisie tinyjpg.com który ułatwia optymalizację kilkudziesięciu grafik na raz.

 

W przypadku popularnych CMS’ów warto rozważyć instalację wtyczek które cały proces optymalizacji rozmiaru zdjęć wykonają za użytkownika automatycznie.

Na sam koniec pozostawiliśmy kwestię nazwy plików graficznych. Powinna ona zawsze oddawać to co znajduje się na zdjęciu a nie być zbitką przypadkowych znaków i cyfr. Słowa składające się na nazwę grafiki warto też rozdzielać za pomocą ,,-” oraz podkreślenia ,,_”. Ułatwi to robotom wyszukiwarek analizę tego co przedstawia dane zdjęcie.

Dodaj komentarz