Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej?

Jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej?

Jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej?

Sprzedaż internetowa stałą się coraz bardziej popularna na przestrzeni ostatnich lat. Sprawiło to, że poziom świadomości konsumentów również wzrósł. Aby zatem klient dokonał zakupu na stronie sklepu musi być przekonany o rzetelności danego sprzedawcy czy marki. Jedną z metod aby go upewnić, że jesteśmy godni zaufania jest zadbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej.

Jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej

Jak poprawić bezpieczeństwo strony internetowej

Pierwszym krokiem powinno być upewnienie się, że nasza strona posiada certyfikat bezpieczeństwa SSL. W przypadku niektórych wyszukiwarek klienci mogą być ostrzegani jeszcze przed wejściem na daną witrynę, że strona może być potencjalnie niebezpieczna. Dlatego instalacja certyfikatu jest tak istotna. Dodatkowo witryny posiadające certyfikat SSL są dużo lepiej widziane w oczach algorytmów wyszukiwarki Google.

Kolejnym krokiem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa danych klientów od strony formalnej. Jak wszyscy wiedzą od maja tego roku weszły nowe rozporządzenia związane z RODO.  Wszyscy przedsiębiorcy muszą zatem wywiązać się z obowiązków prawnych w tym względzie. Konieczne jest zatem poinformowanie klientów o bezpieczeństwie ich danych personalnych oraz uzyskanie zgody na ich przetwarzanie przez nasz sklep internetowy.

Innym krokiem poprawiającym bezpieczeństwo będzie ograniczenie ilości logowań. Bardzo często zdarza się bowiem, że klient zapomina swojego hasła do konta. Zamiast dać mu możliwość wpisywania go bez końca aż odgadnie prawidłowe lepiej będzie ograniczyć liczbę logowań. Po kilku nieudanych próbach lepiej wysłać na mail klienta nowe hasło do naszej strony. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wykradnięcia danych.

W celu podniesienia bezpieczeństwa strony warto też upewnić się, że wszystkie wtyczki i nasz system CMS są zaktualizowane do najnowszych wersji. Projektowanie stron www na autorskich systemach jest bezpieczniejsze ale te darmowe również wprowadzają kolejne poprawki bezpieczeństwa z kolejnymi udostępnionymi wersjami co ogranicza prawdopodobieństwo włamu hakerskiego.

Na sam koniec nie zapomnijcie o odpowiednio mocnym haśle do konta administratora. Jest to bowiem bardzo newralgiczny punkt dostępowy i powinien być mocno zabezpieczony. Unikajcie zatem prostych do odgadnięcia kombinacji i do hasła wprowadźcie znaki specjalne.

Dodaj komentarz