Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak podnieść sprzedaż?

Jak podnieść sprzedaż?

Jak podnieść sprzedaż?

Każdy sprzedawca chce aby jego biznes prosperował jak najlepiej. Jeżeli ty też zastanawiasz się jak podnieść sprzedaż w swojej firmie to niniejszy tekst jest właśnie dla Ciebie. Może się wydawać, że pierwszym krokiem do polepszenia sprzedaży będzie obniżenie. Zanim jednak zdecydujesz się na tak drastyczny krok przeczytaj nasze porady.

ceny

ceny

Metodą na zwiększenie sprzedaży co może wydawać wam się absurdalne jest podniesienie ceny produktów. Przykładem może być tu na przykład marka samochodowa Alfa Romeo, która raczej nie kojarzy się jakość bardzo pozytywnie europejczykom ale wśród japońskich klientów jest uważana za markę premium. Dlaczego tak się dzieje? Otóż klienci nie są zazwyczaj w stanie ocenić wartości produktu bez porównania jego wartości w kilku różnych miejscach. Jeżeli zatem sprzedajesz produkt który w danym rejonie nie ma żadnego odpowiednika lub bezpośredniej konkurencji to sposobem na zwiększenie sprzedaży będzie właśnie zwiększenie ceny, przekonując tym samym klienta o jakości danego produktu.

Inną metodą jest zmiana postrzegania wysokości ceny przez zmianę jej zapisu. Jak udowodnili naukowcy sposób w jaki zapisywane są ceny ma bezpośredni wpływ na to jak są one postrzegane. I tak ceny zapisywane bez dodatkowych symboli walutowych czy też przecinków oraz wartości groszowych są widziane jako niższe. ,,300″ wydaje się być lepszą ceną niż ,,300,00 zł”.

Do zmiany postrzegania ceny warto też wykorzystać zasadę kontrastu. Polega ona na zestawieniu naszego produktu z innymi, droższymi produktami dzięki czemu będzie się on wydawał atrakcyjniejszą ofertą dla klienta.

Warto również rozważyć metodę polegającą na zmianie ostatniej cyfry ceny na 9 lub też 5.

 

Inną metodą która stanowi odpowiedź na to jak podnieść sprzedaż jest łączenie produktów w zestawy. Czy podejrzewasz ile może kosztować zestaw majsterkowicza składający się z niezbędnych narzędzi? Nawet jeżeli jesteś budowlańcem i sprzęt tego typu nie jest ci obcy to szybkie skalkulowanie całościowej ceny takiego zestawu nie należy do łatwych. Dlatego sprzedając tego rodzaju zestawy możliwe jest podniesienie ceny bez wiedzy klienta.

Dodaj komentarz