Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak optymalizować stronę samodzielnie?

Jak optymalizować stronę samodzielnie?

Jak optymalizować stronę samodzielnie?

Pozycjonowanie stron www to zadanie które najlepiej powierzyć doświadczonym specjalistom. Bez niezbędnej wiedzy będziemy mogli bowiem narobić więcej szkód niż przyniesie nam to korzyści. Jednak na sam proces pozycjonowania strony wchodzi również optymalizacja witryny. Część prac związanych z tym zagadnieniem praktycznie każdy będzie w stanie wykonać we własnym zakresie. W tym artykule skupimy się zatem na tym jak optymalizować stronę samodzielnie.

samodzielna optymalizacja

samodzielna optymalizacja

Prace które będziemy w stanie wykonać sami dotyczą głównie treści na stronie. Content jest w dzisiejszych czasach kluczem do odniesienia sukcesu. Klienci najczęściej szukają informacji które pomogą im rozwiązać jakiś problem a internetowa wyszukiwarka promuje strony które tego typu rozwiązania dostarczają. Z tego też względu bardzo dobrym pomysłem na optymalizację strony będzie założenie i prowadzenie własnego bloga. Zamieszczać tam będziemy informacje które okażą się przydatne dla potencjalnych klientów. Ważna jest tutaj regularność publikacji gdyż algorytmy Google cenią sobie strony które często uaktualniają swój content.

Kolejnym krokiem optymalizacyjnym który będziemy w stanie wykonać we własnym zakresie są opisy produktów. Google bardzo ceni sobie unikalne treści należy zatem unikać duplikacji tekstów na stronie nawet jeżeli dotyczą krótkich opisów produktów. Postaraj się zatem aby każdy produkt w twoim asortymencie dostał oryginalny opis skupiający się na korzyściach z posiadania danego towaru.

Samemu jesteśmy w stanie również w ramach optymalizacji strony dodać opisy do kategorii. Z punktu widzenia pozycjonowania jest to niezwykle istotne. Opisy w kategoriach stanowią bowiem dodatkowe miejsce gdzie możemy umieścić ważne dla nas słowa kluczowe. Ponadto interesujące opisy kategorii mogą przyciągnąć do nas klientów. Warto zatem poświęcić czas na przygotowanie interesujących opisów kategorii.

Istotnym elementem danej strony który często się pomija są też jej tytuły. To właśnie na ich podstawie wyszukiwarki oceniają jaka jest tematyka danej strony. Ponadto treści znajdujące się w tytule pojawiają się użytkownikom w wynikach wyszukiwania. Dobrą praktyką będzie zatem postarać się aby w tytule znalazło się słowo kluczowe a sama treść również była unikalna.

 

Dodaj komentarz