Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak odpowiednio zapakować prezent na Mikołaja?

Jak odpowiednio zapakować prezent na Mikołaja?

Jak odpowiednio zapakować prezent na Mikołaja?

Mimo, że mamy jeszcze listopad to święta a w szczególności mikołajki zbliżają się już bardzo dużymi krokami. Wybór odpowiedniego prezentu to coś co zaprząta głowy większości osób w tym okresie. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że nie tylko sam prezent jest istotny. Ważne jest też to jak będzie on zapakowany. Z tego też względu w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak odpowiednio zapakować prezent na Mikołajki.

pudełka ozdobne

pudełka ozdobne

Pierwszym i najprostszym sposobem jest użycie papieru ozdobnego. Jeżeli tylko nasz prezent posiada regularne kształty to użycie papieru będzie strzałem w dziesiątkę. Obecnie można zatem wybierać spośród szerokiej palety wzorów i kolorów. Najistotniejsze jest to aby odpowiednio dobrać jego ilość do naszych potrzeb. W przypadku gdy jeden arkusz nie jest wystarczający to istnieje możliwość ich połączeni za pomocą przeźroczystej taśmy.

Wystarczy zatem obłożyć nasz prezent dosyć ściśle papierem  i zawiązać go elegancką wstążeczką czy też kokardką. Radzimy aby ten element był kontrastowy kolorystycznie do koloru papieru który dobraliśmy.

Alternatywą dla poprzedniego rozwiązania może być szary papier. Mimo, że może się nam on wydawać nieco nudnym rozwiązaniem to przy odrobinie kreatywności można go zamienić we wspaniałe opakowanie. W tym celu trzeba tylko użyć stempelków czy też odcisnąć jakiś fantastyczny wzorek przy pomocy innych przedmiotów. Szary papier można też udekorować własnoręcznie przygotowanym rysunkiem lub ozdobić markerem.

Innym podejściem do pakowania prezentów są pudełka ozdobne. To pomysł dla tych, którzy nie czują się na siłach aby samemu zapakować prezent. Pudełka ozdobne nie dość, że posiadają całą masę wzorów czy też innego rodzaju kolorów to pozwalają nawet mniej sprawnym manualnie osobom pięknie zapakować dany prezent.

Oprócz tego pudełka ozdobne chronią dany podarunek przed uszkodzeniami. Jest to szczególnie istotne jeżeli nasz prezent musimy wręczyć osobie która mieszka trochę dalej od naszego miejsca zamieszkania i musi zostać tam przetransportowana. Solidna tektura zastosowana w pudełkach ozdobnych pozwala bez problemu osiągnąć ten cel.

Dodaj komentarz