Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak linkowanie wewnętrzne pomaga w indeksowaniu strony www?

Jak linkowanie wewnętrzne pomaga w indeksowaniu strony www?

Jak linkowanie wewnętrzne pomaga w indeksowaniu strony www?

Jedną z kluczowych kwestii mających wpływ na pozycjonowanie stron www jest to czy dana witryna zostanie poprawnie zaindeksowana przez wyszukiwarkę Google. Trzeba dążyć zatem do tego aby nie dochodziło do sytuacji w której klient znajdzie się na podstronie, która nie jest indeksowana oraz nie prowadzi do innej części serwisu. Remedium na taki stan jest odpowiednie wdrożenie linkowania wewnętrznego. W tym artykule wytłumaczymy wam zatem jak linkowanie wewnętrzne pomaga w indeksowaniu strony www.

linkowanie wewnętrzne

linkowanie wewnętrzne

Jest kilka zasad których należy się trzymać, jeżeli zależy nam na poprawnej indeksacji strony. Po pierwsze menu naszej strony powinno posiadać funkcję okruszków czyli breadcrumbs. Ma zawierać linki do wszystkich dostępnych w ramach strony kategorii i podkategorii. Należy unikać używania przycisków w stylu ,,pokaż więcej” oraz wprowadzić na stronę sklepu elementy takie jak produkty ostatnio kupione przez innych klientów czy też ostatnio oglądane co również będzie miało wpływ na lepszą indeksację.

Oprócz tego stosować należy paginację a w przypadku karty produktowej dodawać odnośniki do prowadzonych blogów czy serwisów społecznościowych.

Kolejną techniką jest linkowanie wewnętrzne wsteczne. Mowa tutaj o linkowaniu do wcześniej publikowanych treści na przykład na blogu. W przypadku gdy mamy już stronę z długą historią możemy już po kilku tygodniach osiągnąć dzięki tej metodzie pozytywne efekty. W przypadku świeżych domen proces tego rodzaju może jednak zająć już nawet kilkanaście miesięcy.

Podsumowując, linkowanie wewnętrzne jest niezbędne i może przynieść liczne korzyści. Potrafi zaangażować użytkowników poprzez okruszkowe menu, jest w stanie zwiększyć sprzedaż poprzez zastosowane bloki do technik sprzedażowych crossseling i upselling oraz zmniejszyć współczynnik odrzuceń.

Wewnętrzne linkowanie pozwala na szybsze indeksowanie wszelkich podstron serwisu dzięki czemu będą one od razu widoczne w wynikach wyszukiwania. Przełoży się to na lepszą widoczność strony i sprawi, że ruch organiczny zacznie wzrastać.

Przystępując do linkowania wewnętrznego należy jednak bezwzględnie unikać linkowania na słowa generyczne oraz nie stosować linkowania dynamicznego czyli takiego gdzie odnośniki zmieniają się po odświeżeniu strony.

Dodaj komentarz