Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak działa Folia Lustro Weneckie?

Jak działa Folia Lustro Weneckie?

Jak działa Folia Lustro Weneckie?

Lustro weneckie znane jest głównie z filmów. Każdy z nas chyba widział scenę przesłuchania, której przyglądają się osoby zza szyby, ale są one niewidoczne dla oskarżonego. To jednak tylko jedno z wielu zastosowań lustra weneckiego.

Zasada działania lustra weneckiego

Lustro weneckie jest to szyba pokryta bardzo cienką warstwą metalu. Umieszczenie jej między dwoma pomieszczeniami, w których panuje różne oświetlenie pozwala na ukrycie zawartości ciemniejszego pomieszczenia. Światło będzie docierało do ciemniejszego pokoju, ale osoba z zewnątrz zobaczy w szybie swoje odbicie, ponieważ do oka dotrze tylko odbity jasny obraz. W ciemnym pomieszczeniu z kolei światło dochodzące z zewnątrz ma dużo większe natężenie niż to odbijające się od powierzchni lustra, dzięki czemu możliwe jest zobaczenie tego co znajduje się za nim. W celu wzmocnienia efektu lustra weneckiego stosuje się często szyby przyciemniane.

lustro weneckie

lustro weneckie

Gdzie można zastosować lustro weneckie?

Lustro weneckie jest stosowane w wielu miejscach nie tylko na salach przesłuchań. Poniżej kilka przykładów, które doskonale pokazują jak szerokie może być jego zastosowanie.

– Okna w magazynach lub innych lokalach, w których nie chcemy aby z zewnątrz były widoczne wartościowe przedmioty.

– Ochrona prywatności przed sąsiadami czy przechodniami z ulicy.

– Miejsce pracy pracowników ochrony, dzięki temu mogą być blisko miejsca którego pilnują jednocześnie pozostając niewidoczni.

– Zasłonięcie biur lub innych miejsc pracy na halach produkcyjnych lub w innych miejscach, w których nie ma możliwości postawienia ściany.

Folia lustro weneckie

Obecnie lustro weneckie można wykonać na każdej szybie dzięki specjalnej folii. Działa ona na takiej samej zasadzie, a pozwala uniknąć dużych kosztów wymiany okna, czy szyby. Będzie ona dopasowana na wymiar okna i przyklejona w taki sam sposób jak montuje się materiały reklamowe dzięki czemu nie musimy obawiać się o jej uszkodzenie czy trwałość. Jest to również rozwiązanie dużo tańsze i szybsze w wykonaniu. Wprawionej osobie, przygotowanie okna i zamontowanie na nim przyciętej na wymiar folii nie zajmie więcej niż kilkanaście minut. Dzięki temu nie narażamy się również na przerwę w pracy spowodowaną remontem.

Dodaj komentarz