Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak dobrać platformę e-commerce?

Jak dobrać platformę e-commerce?

Jak dobrać platformę e-commerce?

Założenie własnego sklepu www to jeden z najprostszych sposobów na rozwinięcie własnego biznesu i dotarcie do szerokiego grona klientów. Jednak zanim otworzymy sklep musimy podjąć jedną kluczową decyzję – na jakiej platformie uruchomimy nasz e-sklep? Jest to bardzo istotna kwestia ponieważ będzie ona decydować o tym jak w przyszłości będzie wyglądało zarządzanie sprzedażą czy też kwestie marketingowe. W tym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć wam jak dobrać platformę e-commerce.

ecommerce

ecommerce

Zacznijmy zatem od tego iż nie ma czegoś takiego jak jedna uniwersalna i najlepsza platforma. Wszystko zależy od waszych potrzeb. Jak i od tego z jakimi produktami będziecie starali się dotrzeć do klientów. Dobrze jest zatem przed podjęciem decyzji odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań które pozwolą wam uświadomić sobie co tak naprawdę będzie dla was istotne.

Zastanówcie się zatem czy macie już ustaloną jakąś strategię działania oraz czy wasza strategia nie będzie implikować jakiś ograniczeń co do wyboru platformy? Następnie spróbujcie odpowiedzieć sobie czy macie jakieś konkretne potrzeby w zakresie oprogramowania czy też potrzebnych technologii jakie powinny znaleźć się na stronie sklepu.
Później trzeba pomyśleć o tym czy będziecie w stanie sami wdrożyć taki sklep internetowy. Jeżeli nie to czy w firmie jest ktoś kto mógłby wam w tym pomóc. Jeżeli jednak brak jest takich osób a sami nie czujecie się na siłach to trzeba dobrze przyjrzeć się czy dana platforma e-commerce oferuje wsparcie specjalistów.

Dobrze jest też rozważyć czy serwer który posiadacie będzie odpowiedni do wdrożenia danej platformy sprzedażowej. Czy będzie on w stanie obsłużyć nie tylko sklep ale też inne systemy jak CRM, magazynowy czy też ERP. Trzeba też poświecić chwilę na zastanowienie się nad produktami. Czy jest ich dużo? Czy może będziecie chcieli mieć możliwość prostego ich importowania do sklepu?

Korzystnie będzie też zastanowić się nad funkcjonalnością sklepu. Czy są jakieś funkcje które będą konieczne w waszym e-sklepie? Czy platforma którą chcecie wybrać posiada wszystkie wymagane przez was funkcje czy też będzie wymagać rozbudowania poprzez dokupienie specjalnych modułów lub zakodowania przez programistę?

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia oprawy graficznej sklepu? Czy dostępne dla danej platformy szablony są wystarczające? Czy może macie zamiar wdrożyć indywidualną oprawę graficzną?
To tylko część z pytań jakie powinniście zadać sobie przed podjęciem finalnej decyzji na temat wyboru platformy e-commerce. Pozwoli wam to jednak podjąć bardziej świadomą decyzję.

Dodaj komentarz