Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak długo trwa pozycjonowanie strony www?

Jak długo trwa pozycjonowanie strony www?

Jak długo trwa pozycjonowanie strony www?

Bardzo wielu przedsiębiorców decydujących się pozycjonowanie strony www zastanawia się jak długo będzie musiało czekać na rezultaty swojej inwestycji. Jak jednak wiadomo nie wszystko da się określić w sztywnych ramach czasowych. Czasami możliwe jest tylko pobieżne oszacowanie ile może zająć osiągnięcie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google. Mimo tego w tym artykule postaramy się wam odpowiedzieć na pytanie jak długo trwa pozycjonowanie strony www.

jak długo trwa pozycjonowanie

jak długo trwa pozycjonowanie

Na samym początku jasno powiedzmy sobie, że nie ma sprawdzonej metody na określenie jak długo przyjdzie nam czekać na pierwsze efekty pozycjonowania. Może to być kilka tygodni, może to być kilka miesięcy lub też nawet cały rok. Wszystko zależy tutaj od zbyt wielu zmiennych.

Można jednak ten czas z powodzeniem oszacować. Trzeba jednak w tym celu przyjrzeć się kilku zmiennym dotyczącym naszej pozycjonowanej witryny. Bo to od nich tak naprawdę zależeć będzie ilość czasu potrzebnego do osiągnięcia wysokich pozycji.

Po pierwsze duże znaczenie ma historia danej strony www. Witryna o bezproblemowej historii będzie się pozycjonować znacznie szybciej niż taka która w przeszłości otrzymała jakieś kary od algorytmów Google.

Drugim istotnym czynnikiem jest jakość strony internetowej. Im lepiej pod kątem wyszukiwarek internetowych zoptymalizowana jest strona tym szybciej będzie odbywał się proces pozycjonowania. Warto zatem upewnić się, że nasza strona spełnia wymagania opisane przez Google we wskazówkach dla webmasterów. Unikajmy zatem na stronie zduplikowanych treści, niskiej jakości contentu i zbyt dużego zagęszczenia słów kluczowych.

Znaczący wpływ na czas potrzebny do pozycjonowania strony będzie miał też profil linków prowadzących do naszej witryny. Więcej linków wcale nie oznacza lepiej. Obecnie liczy się to aby do naszej strony kierowały odnośniki z witryn cieszących się renomą i dużym ruchem. Jeżeli jakieś niskiej jakości linki kierują do naszej strony to najlepiej jest się ich zrzec przy pomocy specjalistycznych narzędzi.

Na sam koniec należy wspomnieć, że duży wpływ na czas potrzebny na uzyskanie dobrych pozycji ma też konkurencyjność fraz na jakie zamierzamy się pozycjonować. Im bardziej popularne tym trudniej będzie nam uzyskać wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Dodaj komentarz