Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Istotne kwestie podczas zakładania bloga

Istotne kwestie podczas zakładania bloga

Istotne kwestie podczas zakładania bloga

Blog stał się jedną z najbardziej popularnych form dzielenia się swoimi przemyśleniami czy też opiniami w internecie. Jak to jednak bywa na początku przygody z blogowaniem nie do końca wiemy jak zabrać się za niektóre kwestie. Dopiero z biegiem czasu i nabraniem doświadczenia wiemy jak niektóre rzeczy zrobić lepiej i efektywnej. W tym artykule postaramy się zatem omówić dla was istotne kwestie podczas zakładania bloga.

zakładanie bloga

zakładanie bloga

Pierwszą rzeczą o której należy pamiętać rozpoczynając przygodę z blogowaniem jest fakt, że na wszelkiego rodzaju efekty naszej działalności należy zaczekać. Nowo założony blog jest tak naprawdę praktycznie niewidoczny dla potencjalnych czytelników. Zanim zatem publikowane wpisy zaczną być widoczne na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania będziemy musieli poczekać co najmniej kilkanaście tygodni.

Ponadto trzeba mieć świadomość, że blogowanie to bardzo angażujące zajęcie. Osobom postronnym może wydawać się, że tego rodzaju aktywność w internecie to prosta sprawa i nie wymaga od piszącego zbyt dużo energii i czasu. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Poważne blogowanie to masa ciężkiej pracy i dużo włożonego wysiłku. Składa się na to wiele czynników. Nikt w końcu nie będzie chciał czytać bezwartościowych materiałów. Nad każdym wpisem trzeba się więc dobrze zastanowić i odpowiednio go przygotować. Ponadto odbiorcy w obecnych czasach są bardzo wybredni i to po twojej stronie leży to aby zachęcić ich do lektury. Musisz zatem odpowiednio zredagować każdy wpis i zadbać aby był atrakcyjny wizualnie. Wiąże się to oczywiście z poświęceniem dodatkowego czasu.

Zakładając bloga trzeba też wiedzieć o tym, że tak naprawdę większość czasu trzeba będzie poświęcić na jego promocję a nie na faktyczne pisanie. Na samym początku aby móc się wybić ponad inne blogi trzeba zwyczajnie zadbać o odpowiednią reklamę i promocję.

Konkurencja w blogosferze jest obecnie tak duża, że bez działań marketingowych zwyczajnie znikniesz ze świadomości potencjalnych czytelników. Trzeba zatem dołożyć, wszelkich starań aby na każdą godzinę poświęconą na pisanie artykułu przypadały co najmniej dwie lub trzy które przeznaczysz na jakąś formę reklamy bloga w sieci. Możesz dla przykładu promować swój blog poprzez gościnne wpisy na innych stronach lub też za pomocą mediów społecznościowych.

Na sam koniec pamiętaj, że w prowadzeniu bloga chodzi o regularność działań. Twoje publikacje muszą ukazywać się cyklicznie w określonych odstępach czasu. Tylko tak masz szansę zyskać stałych i wiernych czytelników.

Dodaj komentarz