Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jaki hosting dla sklepu www?

Jaki hosting dla sklepu www?

Jaki hosting dla sklepu www?

Rozpoczęcie sprzedaży w internecie wiąże się z wieloma decyzjami. Najpierw należy znaleźć i wykupić odpowiednią domenę która będzie odróżniać nasz biznes od konkurencji. Następnie musimy zdecydować się na to jaką platformę sprzedażową wybierzemy. Trzeba też przygotować szatę graficzną dla naszego sklepu. Ostatnim etapem jest umieszczenie gotowego sklepu na serwerze. W tym momencie pojawia się pytanie jaki hosting dla sklepu www będzie najlepszy? Postaramy się wam dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie.

hosting

hosting

Na rynku mamy bogatą ofertę tego rodzaju usług. Stosunkowo proste i tanie serwisy hostingowe są skierowane w głównej mierze dla osób które zajmują się tworzeniem prostych stron czy też blogów. Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z internetowym handlem to taki prosty serwis hostingowy będzie jak najbardziej optymalnym wyborem. Nie mamy w końcu jeszcze wielu klientów i nie musimy się obawiać duże obciążenia serwisu. Idealnym wyborem będzie więc hosting wirtualny. W przypadku takiego rozwiązania za stosunkowo niewielką opłatę będziemy mieli zapewnioną stałą opiekę administracyjną oraz specjalnie przygotowany panel służący do zarządzania. Minusem jest współdzielenie przestrzeni dyskowej i mocy obliczeniowej serwera z innymi użytkownikami. Jeżeli zatem przewidujemy, że nasz sklep szybko się rozrośnie i będzie cieszył duża popularnością to lepiej zainwestować w hosting VPS.

Decydując się na usługę VPS w odróżnieniu od wirtualnego serwera będziecie odseparowani od innych użytkowników i uzyskacie gwarancję określonych parametrów serwera.

 

Natomiast w przypadku sklepów które są naprawdę duże i odwiedza je dziennie setki tysięcy osób wymagane będzie już posiadanie dedykowanego serwera. Macie wtedy pewność, że decydujecie się na niezawodne rozwiązanie, które będzie elastyczne pod względem zarówno oprogramowania jak i systemu operacyjnego. Hosting dedykowany gwarantuje najwyższą możliwą wydajność gdyż cała moc obliczeniowa jest tutaj przeznaczona wyłącznie dla jednego klienta. Tego rodzaju hosting może być w dowolny sposób konfigurowany, co pozwala dopasować go idealnie do potrzeb danego serwisu. Wiąże się to oczywiście z większymi kosztami, które mogą wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Za wysoką wydajność trzeba więc odpowiednio dużo zapłacić.

Dodaj komentarz