Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Gdzie założyć bloga?

Gdzie założyć bloga?

Gdzie założyć bloga?

Blogowanie stało się ostatnio bardzo modnym zajęciem. Nic dziwnego skoro jest to doskonały sposób na podzielenie się ze światem swoim spojrzeniem na liczne sprawy lub też idealny sposób na promowanie własnej osoby lub prowadzonego przez siebie biznesu. Jeżeli jesteś więc zdecydowany na rozpoczęcie blogowania to na pewno przed twoimi oczami pojawiło się pytanie – ale gdzie założyć bloga? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na nie i przedstawić najpopularniejsze platformy służące do blogowania.

blog

blog

Na przestrzeni ostatnich lat serwisy blogowe przeszły bardzo długą drogę, zmieniając się i dając więcej narzędzi korzystającym z nich blogerom. Na samym początku naszego porównania musimy wspomnieć o tym, że istnieją dwa rodzaje blogów  – te darmowe oraz te które będziemy mieć na naszym własnym hostingu. Wybierając drugi wariant musisz liczyć się z kosztami utrzymania serwera oraz opłat za domenę.

Wybierając wariant darmowy nie będziesz ponosił kosztów utrzymania bloga ale musisz być świadomy kilku ograniczeń. Chodzi tu na przykład o fakt, że adres bloga będzie zawierał domenę serwisu którego użyjesz, nie będziesz mógł w pełni zarabiać na blogu oraz musisz pogodzić się z faktem, że właścicielem bloga jest tak naprawdę serwis na którym go postawiłeś.

Oczywiście, żaden z powyższych czynników nie ma tak naprawdę przełożenia na to  czy twój blog odniesie sukces czy też nie. Wszystko zależy od tego co i w jaki sposób będziesz publikował.
Przyjrzyjmy się zatem darmowym platformom blogowym. Najpopularniejszym jest blogger, czyli serwis należący do Google. Jest bardzo łatwy w obsłudze oraz umożliwia integrację z narzędziami Google takimi jak AdSense czy AdWords. Ponadto Blogger jako jeden z nielicznych daje dostęp do kodu HTML strony dzięki czemu możesz dowolnie modyfikować wygląd swojego bloga.

 

Kolejną bardzo popularną platformą do blogowania jest wordpress. Jego zalety to duża liczba darmowych szablonów, łatwość obsługi oraz bogata społeczność skupiona wokół tej platformy. Niestety w przypadku wordpressa podpięcie własnej domeny jest płatne oraz nie mamy dostępu do kodu html.

Innym darmowym rozwiązaniem jest blog.pl. Opiera się on w głównej mierze na wordpressie, dlatego jest prosty w obsłudze. Minusem jest mała pojemność bloga oraz liczne reklamy które będą się na nim pojawiać.

 

 

 

Dodaj komentarz