Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Gdzie promować swój blog?

Gdzie promować swój blog?

Gdzie promować swój blog?

Prowadzisz już swojego bloga od dłuższego czasu? Zamieściłeś na nim kilkaset bardzo wartościowych i interesujących artykułów? Zatem chyba najwyższy czas aby zadbać o jego odpowiednią promocję. Istnieje wiele sposobów aby wypromować bloga. W tym artykule skupimy się jednak nad zagadnieniem gdzie promować swój blog w internecie.

gdzie promować blog

gdzie promować blog

Pierwszy miejscem w którym powinniśmy zacząć promować nasz blog są media społecznościowe. Za każdym razem gdy publikujesz nowy wpis na blogu postaraj się dzielić tą informacją poprzez takie portale społecznościowe jak Facebook, Twitter czy też Google plus. Jeżeli jeszcze nie posiadasz kont w tych portalach społecznościowych to jak najszybciej nadrób ową zaległość.

Innym sposobem jest wykorzystanie możliwości jakie dają wpisy gościnne w innych portalach. Mowa tutaj o wykorzystaniu czytelników innego autora do promowania własnego bloga. Najbardziej istotne jest umieszczenie w gościnnym artykule na innym portalu / blogu odnośnika do własnego bloga.

Kolejnym miejscem do promocji własnego bloga są komentarze na blogach o zbliżonej tematyce. Pozwala to tworzyć trwałe relacje z innymi blogerami. Ponadto zostawienie odnośnika do swojego bloga przy interesującym i wnoszącym coś do dyskusji poście pozwoli zaciekawić czytelników i zachęcić do odwiedzenia prowadzonego przez nas bloga.

Dobrym miejscem do promowania bloga są też wszelkiego rodzaju fora dyskusyjne. Uczestnicząc w ciekawej konwersacji na forum czy też aktywnie pomagając innym jego użytkownikom wyrabiamy sobie opinię eksperta a przez to zachęcamy potencjalnych czytelników do zapoznania się z publikowanymi przez nas materiałami na blogu.

Innym sposobem do promocji jest wykorzystanie potencjału jaki leży w różnego rodzaju konkursach. Zorganizowanie na blogu konkursu z nagrodami bardzo skutecznie potrafi przyciągnąć do nas grono nowych czytelników.

Na sam koniec warto udzielać się również w różnego rodzaju grupach tematycznych na Facebooku. Pozwala to nawiązać nowe znajomości oraz poprzez fachowe porady i wypowiedzi zachęcić osoby tam udzielające się do odwiedzenia naszego bloga i sprawdzenia co mamy dodatkowo do przekazania innym.

Dodaj komentarz