Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Gdzie można zdobyć wartościowe odnośniki do strony?

Gdzie można zdobyć wartościowe odnośniki do strony?

Gdzie można zdobyć wartościowe odnośniki do strony?

Pozyskiwanie linków czyli tak zwany link building to jedna z technik, która ma na celu ułatwić pozycjonowanie stron www. Wraz z takimi działaniami jak optymalizacja treści na stronie i odpowiednio szybki czas ładowania się strony ma ogromny wpływ na to jakie pozycje w wynikach wyszukiwania może osiągnąć dana strona. W tym artykule podpowiemy wam zatem gdzie można zdobyć wartościowe odnośniki do strony www tak aby lepiej się pozycjonowała.

Gdzie można zdobyć wartościowe odnośniki do strony

Gdzie można zdobyć wartościowe odnośniki do strony

Wspomniany link building stanowi podstawę budowania reputacji naszej witryny w sieci. Na jakiej zasadzie się to odbywa? Otóż roboty wyszukiwarki Google skanują wszystkie dostępne strony i sprawdzają jakie odnośniki się na nich znajdują. Jeżeli do jakiejś witryny prowadzi wiele odnośników z różnych stron cieszących się estymą wśród użytkowników to ta strona również pozyska ,,moc i reputację” z tamtych stron. To pomoże następnie w uzyskaniu lepszej pozycji. Algorytmy wyszukiwarki doceniają bowiem strony które posiadają odnośniki z miejsc gdzie przebywa dużo odbiorców.

Jak zatem i skąd pozyskać takie wartościowe odnośniki? W sieci istnieje całkiem dużo miejsc które to umożliwiają. Pierwszym polecanym miejscem są katalogi stron. Dostępne są tutaj płatne jak i darmowe katalogi. Te płatne zazwyczaj są w stanie przekazać większą ,,moc” dla naszej strony. Wiąże się to jednak z poniesieniem kosztów.

Kolejnym źródłem wartościowych odnośników są portale ogłoszeniowe. Można tutaj znaleźć wiele darmowych serwisów. Najczęściej umieszczenie odnośnika możliwe jest w sekcji o informacjach o danej firmie czy też danych lokalizacyjnych.

Innym źródłem linków są fora internetowe. Wiele takich stron umożliwia umieszczenie linku do strony w stopce lub też treści posta. Trzeba tutaj jednak uważać aby dany moderator nie potraktował naszego wpisu jako spamu i nie usunął go ze strony.

Doskonałym miejscem do pozyskiwania linków są też blogi. Skomentowanie jakiegoś wpisu i dodanie odnośnika do naszej strony to jeden z prostszych sposobów na pozyskanie wartościowego linku z mocą.

Dodaj komentarz