Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jakie formy płatności stosować w sklepie www?

Jakie formy płatności stosować w sklepie www?

Jakie formy płatności stosować w sklepie www?

Sprzedaż w internecie to nie tylko decyzja na temat tego jak ma wyglądać nasz sklep internetowy, do kogo kierujemy swoje produkty oraz jaką nazwę powinniśmy wybrać. Sprzedaż w internecie wiąże się również z wyborem dostępnych dla klientów form płatności. Czy zastosować tylko klasyczny przelew na konto bankowe czy też skorzystać z gotowych rozwiązań takich jaki PayPal. Dzisiaj przyjrzymy się jakie formy płatności stosować w sklepie www.

płatności online

płatności online

Na początek należy mieć na uwadze, że sposób płatności powinien być dopasowany do naszej grupy docelowej. Dla przykładu – według badań mężczyźni dużo częściej niż kobiety decydują się na wybór tradycyjnych from płatności jak zwykły przelew czy też płatność gotówką przy odbiorze.

Ponadto system płatności powinien być atrakcyjny nie tylko dla samych klientów ale również dla nas samych jako przedsiębiorców. Na co należy zwrócić uwagę wybierając system płatności? Na to czy jest on bezpieczny, czy jest łatwy obsłudze oraz czy jest godny zaufania ( jak umowa partnerska z VISA czy też MasterCard ).

Na początek system płatności DotPay. Akceptuje on zarówno płatność kartami Visa i MasterCard jak i przelewy internetowe, przekazy bankowe i pocztowe oraz płatności mobilne czy też smsy premiu. Koszty wdrożenia tego rodzaju rozwiązania są indywidualnie ustalane z konsultantem i polegają jedynie na prowizji od danej transakcji bez opłat abonamentowych. Sprzedający ma też dowolny dostęp do swoich środków i może je wypłacać w dowolnym momencie.

Następną formą płatności której warto się przyjrzeć jest PayPal. Stanowi on doskonała alternatywę dla tradycyjnego przelewu bankowego. Klient płaci bezpośrednio ze swojego konta PayPal które może doładować lub zintegrować ze swoją kartą kredytową.

Jak wyglądają koszty tego rodzaju rozwiązania. Otóż opłaty dla sprzedającego są naliczane w zależności od uzyskanego obrotu miesięcznego. Prowizja wynosi zatem  2,9% + 0,80 zł za transakcję przy miesięcznym obrocie do kwoty 5 000 zł oraz 2,5% + 0,80 zł za transakcję przy większym pułapie miesięcznego obrotu.

A jak wygląda dostęp do środków? Sprzedawca może dowolnie dysponować swoimi środkami na koncie PayPal.

Inną metodą płatności jest PayU. Wspiera on zarówno przelewy elektroniczne jak i karty płatnicze czy też płatności mobilne i sms premium. Koszty tego systemu zawsze ustalane są indywidualnie z konsultantem. Dostęp do środków jest nieograniczony i sprzedawca może je wypłacić w dowolnym momencie.

Dodaj komentarz