Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Poznaj etapy pielęgnacji twarzy – kilka prostych porad

Poznaj etapy pielęgnacji twarzy – kilka prostych porad

Pielęgnacja twarzy- co to takiego?

Codzienna pielęgnacja twarzy podzielona jest na następujące etapy: demakijaż, oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, odżywianie i nawilżanie. W pielęgnacji twarzy bardzo ważna jest systematyczność i staranność. Nasza skóra nie zmienia się z dnia na dzień, a czasami nawet te zmiany są widoczne dopiero po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Ale nie ma się co zniechęcać bo jest warto!

Przy wyborze odpowiednich kosmetyków musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najpierw wybierzmy produkty dopasowane do naszego rodzaju skóry. Ważna jest również właściwa analiza składników, ponieważ produkty często zawierają składniki, które mogą uszkodzić naszą skórę!

Kobieta, Maseczka, Pielęgnacja Skóry, Spa, Salon

Etapy pielęgnacji twarzy

1.Demakijaż

Płyn do demakijażu to podstawa pielęgnacji. Jeśli zapomnimy usunąć resztki kosmetyków przed pójściem spać, będzie to bardzo szkodliwe dla skóry. Nawet jeśli w danym dniu planujemy nie zabierać się za wieczorną pielęgnację, zawsze przynajmniej usuńmy makijaż z twarzy aby nie dać szansy wypryskom na pojawienie się z tego powodu. Makijaż i nagromadzony w ciągu dnia kurz, brud i sebum mogą zablokować pory skóry i uniemożliwić jej oddychanie.

Do zmywania makijażu możemy używać różnych kosmetyków. Dla suchej skóry najlepsze są balsamy nawilżające lub olejki oczyszczające. Dla cery tłustej i problematycznej lepszym wyborem będzie płyn micelarny.

2.Oczyszczanie i złuszczanie

Nawet bardzo dokładny płyn do demakijażu nie usunie wszystkich zanieczyszczeń z twarzy. Tutaj konieczny będzie drugi etap oczyszczenia. Pamiętaj, że dokładne oczyszczenie skóry jest równie ważne jak jej nawilżenie. W drugim etapie po demakijażu wybierzemy kosmetyki na bazie wody . Bardzo skuteczny jest tutaj żel lub pianka myjąca. Dwuetapowe czyszczenie zapewni nam czystą skórę oraz wyeliminuje różne zanieczyszczenia i sebum.

Złuszczanie  martwego naskórka i sebum z porów skóry to niezbędny etap pielęgnacji. Dlatego dokładnie oczyścimy skórę i zapobiegniemy powstawaniu wyprysków, zaskórników i ziaren prosówek. Choć może podrażniać delikatną skórę twarzy, możemy wybrać tutaj peeling mechaniczny. W takim przypadku lepiej jest użyć dla skóry produktów na zakwasie lub kosmetyków. Peeling używamy do oczyszczania skóry raz w tygodniu, ale nie złuszczamy jej nadmiernie. Kosmetyków z kwasem możemy używać częściej, ale wszystko zależy od wybranego przez nas kwasu i jego stężenia.

3.Tonizowanie

Tonowanie twarzy ma na celu przywrócenie naturalnego pH skóry. Jest to bardzo ważny element pielęgnacji, choć często pomijany. Po oczyszczeniu nasza skóra może zmienić pH, co prowadzi do zniszczenia bariery wodno-tłuszczowej, wysuszenia skóry i wrażliwości na negatywne czynniki zewnętrzne. Stosowanie toników na skórę przywróci naturalne, lekko kwaśne pH i wzmocni warstwę ochronną skóry. Przenaczone są do tego zabiegu właśnie toniki

4. Odżywienie i nawilżenie

Konieczne jest również wprowadzenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków odżywczych przy konkretnych problemach skórnych. Skuteczne są tu serum, esencje i maski. Tego kosmetyku możemy używać codziennie. Jeśli jednak nasza skóra nie jest wymagająca, warto nakładać na nią takie kosmetyki minimum 1-2 razy w tygodniu.

Krem nawilżający to podstawa codziennej pielęgnacji. Powinien być stosowany zarówno rano, jak i wieczorem. Na noc zastosujemy krem ​​na noc o silnym działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Rano jaśniejszy krem ​​szybko się wchłonie i doskonale nadaje się do makijażu. Warto też, aby kremy na dzień posiadały również filtry UV.

Pielęgnacja twarzy w różnym  wieku.

Pewnie nie raz widziałyście na półkach drogeryjnych podziały kosmetyków ze względu na wiek. Są kremy 30+, 40+ 50+ i tak dalej. Nie trzeba się nad tym długo zastanawiać w jakim  celu powstały. Wraz z wiekiem nasza skóra się zmienia i potrzebuje innych sposobów nawilżenia. Niektóre Panie potrzebują produktu który zniweluje przebarwienia i doda skórze połysku  ale także wprowadzi do niej kolagen który zniweluje zmarszczki. Ważne jest także to aby dobrać krem odpowiedni do rodzaju naszej skóry.

Krem, Pole, Kosmetyki, Pokrywy, Zapach

Nie ma co czekać, lecz już dziś pora zająć się skórą twarzy! Zobacz również https://internetowo.eu

1 komentarz do “Poznaj etapy pielęgnacji twarzy – kilka prostych porad”

  1. Gdy moja babcia opowiadała o latach swojej młodości i problemach nastolatek, słuchałam z niedowierzaniem. Nie przypuszczałam, że tak trudno było o pielęgnację skóry twarzy. Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak łatwo nam teraz żyć, dzięki internetowi i takim blogom jak ten.

Dodaj komentarz