Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Do jakich celów wykorzystywana jest tektura?

Do jakich celów wykorzystywana jest tektura?

Do jakich celów wykorzystywana jest tektura?

Różnego rodzaju opakowania towarzyszą nam w codziennym życiu już od dawna. Najczęściej spotkać można obecnie pudełka wykonane z tektury. Jest to bardzo popularny materiał który wykorzystywany jest w wielu celach. W związku z tym w poniższym artykule postaramy się wyjaśnić do jakich celów wykorzystywana jest tektura.

"<yoastmark

Zacznijmy zatem od zdefiniowania czym dokładnie jest tektura. Otóż to nic innego jak papier który jest bardzo gruby i może mieć nawet do kilku milimetrów grubości. Powstaje on na skutek sklejania ze sobą kilku warstw masy papierniczej. W niektórych przypadkach do produkcji tektury używa się również makulaturę czy też włókna ścieru drzewnego.Niektóre typy tektury wykorzystują również dodatki składników chemicznych aby sprawić, że staną się odporne na kontakt z wodą lub będą zdolne wytrzymać większe obciążenia. W przypadku gdy tektura ma służyć jako opakowanie do produktów spożywczych jest też często powlekana folią spożywczą.

Obecnie na rynku spotkać można kilka rodzajów tektury. Dzielimy ją ze względu na kolor ( szara lub biała ) oraz na typ fali ( fala B, C oraz E ) i grubość.

Tektura falista może posiadać od dwóch do siedmiu warstw. Konstrukcja tego typu zapewnia większą sztywność. Dlatego też tektura tego rodzaju wykorzystywana jest do produkcji opakowań służących do przechowywania ciężkich towarów.

Najczęściej opakowania wykonane z tektury wykorzystuje się do pakowania produktów z branży farmaceutycznej, spożywczej, kosmetycznej czy też obuwniczej. Często wykorzystywana jest też w branży zabawkarskiej. Tektura ma zatem bardzo bogate spektrum zastosowań i sprawdza się praktycznie wszędzie tam gdzie liczy się wytrzymałe a jednocześnie lekkie opakowanie. Fakt, że tektura taka jak na na stronie e-hurtownia-opakowan.pl może zostać dodatkowo wzbogacono o nadruk sprawia, że znaleźć można dla niej zastosowanie również w przypadku gdy zależy nam na wzmocnieniu brandingu swojej marki.

Nieco rzadziej można spotkać się też z tekturą kaszerowaną. Posiada ona bowiem dość spore walory estetyczne. Można na niej drukować metodą druku offsetowego. Tektury tego rodzaju nie ustępują jednak wytrzymałościom standardowym rozwiązaniom i dobrze chronią przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dodaj komentarz