Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Dlaczego warto korzystać z filtrów kieszeniowych?

Dlaczego warto korzystać z filtrów kieszeniowych?

  • przez

Dlaczego warto korzystać z filtrów kieszeniowych? Filtry kieszeniowe to rodzaj filtrów kasetowych zbudowanych na ramce. Są to jedne z wielu, najpopularniejsze filtry powietrza, stosowanych w wentylacji w przemyśle do oczyszczania powietrza z różnego typu zanieczyszczeń, np. z drobin i grubych pyłów. To jedna z najprostszych konstrukcji o równocześnie wysokiej skuteczności filtrowania i ogromnej uniwersalności zastosowania.

Stosowanie filtrów kieszeniowych

Filtry znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzujących. Doskonale się sprawdzają w dużych halach przemysłowych i montażowych. Świetnie sobie radzą z odpylaniem powietrza, np. w halach stolarni. Są niezawodne w lakierniach i warsztatach oraz przy turbosprężarkach i turbinach gazowych. Ponadto są szeroko wykorzystywane w branży chemicznej i farmaceutycznej, gdzie konieczne jest oczyszczanie powietrza w halach produkcyjnych ze szkodliwych i niebezpiecznych pyłów.

Filtry te doskonale sprawdzą się w urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, maszynach i rekuperatorach. Skutecznie oczyszczają powietrze w gospodarstwach domowych. Są również stosowane w przemyśle metalowym, spożywczym, produkcyjnym, farmaceutycznym, chemicznym i farbiarskim. To jest właśnie powód laczego warto korzystać z filtrów kieszeniowych

Filtry kieszonkowe są jednym z najpopularniejszych filtrów powietrza. Stosowane są w wentylacji i klimatyzacji w centralach wentylacyjnych lub centrach wentylacyjnych. Obecnie filtry kieszonkowe dostępne są w klasach G2, G3, G4, F5 F7 itp. aż do jakości filtrów HEPA. Mogą mieć plastikowe lub metalowe ramy. Jeśli chodzi o rozmiary filtrów kieszonkowych, są one dostępne w standardach, a także można wykonać filtry w wymiarach wymaganych przez klienta.

Rama filtra kieszeniowego – rodzaje

Budowa filtrów kieszeniowych opiera się na ramce. Może ona być wykonana z ocynkowanej blachy bądź z tworzywa sztucznego:

Filtry kieszeniowe

rama z ocynkowanej blachy – ramy blaszane wyróżniają się niezwykłą trwałością i wysoką odpornością na korozję. Kieszenie są tam przemysłowo zszyte oraz usztywnione drutami, co dodatkowo zwiększa wytrzymałość filtr

Filtr kieszeniowy

rama z tworzywa sztucznego – filtry łączą się ze sobą specjalnymi profilami. Są aerodynamiczne co sprawia, że opór przepływającego powietrza jest minimalizowany, a powierzchnia filtracyjna jest zwielokrotniona.

W jaki sposób wykonany jest filtr kieszeniowy?

Filtry te są zbudowane z syntetycznych mediów i mają zdolność wychwytywania niepożądanej drobiny unoszącej się w atmosferze. Ich konstrukcja i konstrukcja pozwalają materii latać wewnątrz, gdzie jest uwięziona. Uwięzione cząstki spadają następnie na dno “kieszeni” filtra, gdzie nie mogą być już redystrybuowane do powietrza.

Działanie filtra kieszeniowego

Działa na bardzo prostej, ale skutecznej zasadzie. Dla różnych odzysków cząstek stałych dostępnych jest kilka opcji, takich jak filtry, płuczki i filtry. Z tych trzech opcji filtr workowy jest pierwszym wyborem, ponieważ materiał tego typu filtra jest drogi i wysoki zbiór, dzięki czemu wydajność jest pożądana i łatwa do osiągnięcia.

Jak znaleźć filtr kieszeniowy?

Szukając filtra, należy zachować ostrożność przy wyborze materiału. Należy wziąć pod uwagę temperaturę, w tym wielkość cząstek stałych . Aby wybrać filtr do zadania, ważne jest, aby wykonać co najmniej kilka testów i eksperymentów. Szukanie porady eksperta jest przez większość czasu konieczne. Istnieją filtry kieszeniowe wykonane ze szkliwionego polipropylenu i mogą być stosowane na wielu rodzajach płynów, takich jak kwasy, zasady i mikroorganizmy. Istnieją firmy, które dostosowują swoje filtry do określonego rozmiaru i kształtu, aby wspierać specjalne rodzaje rynku.

Gdzie kupić?

Istnieje wiele stron internetowych na których można kupić filtr. Jedną z najlepszych jest niemiecka strona AZT-FILTER, która posiada dużą ofertę filtrów takie jak: kieszeniowe, kasetowe, absolutne, filtry dokładne czy nawet filtry hepa. AZT-FILTER to profesjonalna firma, która od wielu lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości filtrów powietrza. Oferujemy filtry do wentylacji i klimatyzacji, filtry do lakierni oraz inne rodzaje filtrów, np. do rekuperatorów i maszyn. Współpracujemy z różnymi branżami, w tym przemysłem spożywczym i farmaceutycznym, lakierniami, hotelami i centrami handlowymi, a także bierzemy pod uwagę życzenia klientów indywidualnych.

Hersteller der Filter, Hersteller von Luftfiltern | AZT-Filter.de

Dodaj komentarz