Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Dlaczego twój sklep www powinien oferować darmową formę dostawy?

Dlaczego twój sklep www powinien oferować darmową formę dostawy?

Dlaczego twój sklep www powinien oferować darmową formę dostawy?

Forma dostawy i jej koszta to jeden z kluczowych aspektów jaki rozważa każdy klient przed dokonaniem zakupu. Zanim znajdzie produkt który mu odpowiada klient chce mieć pewność, że koszty wysyłki będą możliwie jak najniższe. Z tego też względu w tym artykule postaramy się podpowiedzieć dlaczego twój sklep www powinien oferować darmową formę dostawy.

darmowa wysyłka

darmowa wysyłka

Według jednego z dostępnych badań rynku wynika, że nawet połowa porzuconych koszyków w sklepie internetowym może być skutkiem braku ujawnienia już w pierwszym kroku realizacji zamówienia kosztów transportu do klienta. Z tego też względu coraz to więcej sklepów udostępnia opcję darmowej wysyłki. Oczywiście nie ma czegoś takiego jak darmowa wysyłka i jej cena jest w jakiś sposób wliczona w koszt towaru. Chodzi tutaj jednak o barierę psychologiczną jaką stanowi koszt poniesienia dostawy.

Klienci nie chcą zwyczajnie martwić się o koszt wysyłki. Zakupy przez internet są dla nich formą wygodnego kupowania, wszelkie komplikacje takie jak koszt dostawy traktują zatem jako swoiste utrudnienie.

Jeżeli w sklepie ustalimy próg darmowej wysyłki od pewnego pułapu kwotowego zamówienia to w ten sposób możemy zmobilizować klienta do dokonania większego zakupu. Klient zyskuje wtedy przekonanie, że zamiast płacić za wysyłkę zyska w ten sposób dodatkowy produkt i zaoszczędzi.

Próg cenowy darmowej wysyłki jest zatem znakomitym narzędziem marketingowym które pozwoli nam zwiększyć zyski. Trzeba jednak mieć tutaj na uwadze, aby próg ten był ustawiony na odpowiednio wysokim poziomie tak aby już koszt dostawy zwracał się sprzedawcy przy jednorazowym zamówieniu.

Wliczenie kosztów dostawy w cenę produktu opłaca się szczególnie w przypadku produktów luksusowych oraz w przypadku gdy dany towar posiadamy na wyłączność w ofercie sprzedażowej.

Na sam koniec warto nadmienić, że oprócz darmowej wysyłki dobrze jest zapewnić klientom wysoki poziom zabezpieczenia przesyłki. Wysokiej jakości pudełka tekturowe dadzą wam gwarancję, że klient będzie nie tylko zadowolony z darmowej dostawy ale również tego, że produkt dotarł do niego w nienaruszonym stanie.

 

Dodaj komentarz