Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Dlaczego twój sklep www powinien być mobilny?

Dlaczego twój sklep www powinien być mobilny?

Dlaczego twój sklep www powinien być mobilny?

Doczekaliśmy czasów gdy smartfony i tablety stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Posiada je niemal każdy i jak pokazują statystki to właśnie za ich pomocą konsumujemy treści w internecie. Najnowsze statystyki jasno wskazują, że już ponad połowa ruchu w internecie pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Trend ten będzie jedynie umacniał się w przyszłości. Z tego też względu tak istotne jest aby posiadając sklep lub stronę www dostosować ją do użytkowników mobilnych. W tym artykule wyjaśnimy Ci zatem dlaczego twój sklep www powinien być mobilny. wersja mobilna

 

Tak więc strona mobilna pozwoli Ci uzyskiwać lepsze wyniki w internetowych wyszukiwarkach. Już od jakiegoś czasu algorytmy wyszukiwarki Google preferują strony które posiadają mobilną wersję i są tym samym przystosowane do przeglądania za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Z tego też względu mobilna wersja strony daje Ci pewność, że klienci będą w stanie odnaleźć twoją stronę www czy też sklep online w internecie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wdrożeniem strony mobilnej jest dużo lepsza promocja marki i umożliwienie użytkownikom zapoznania się z ofertą. Zwiększenie dostępności urządzeń na których użytkownicy mogą w prosty i łatwy sposób zapoznać się z treściami jest idealnym rozwiązaniem aby promować w internecie swoją markę.

Mobilna wersja strony to też jednocześnie dużo lepszy UX. Przeglądanie strony www która nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych na tablecie czy smartfonie może być dla klienta czystą udręką. Nawigacja i poruszanie się będzie praktycznie niemożliwe a przez to klient albo straci cierpliwość i zrezygnuje z przybywania na stronie lub też w najlepszym wypadku będzie ją a tym samym daną markę kojarzył jedynie z ogromną frustracją wynikającą z utrudnionej nawigacji.

Statystyki w tej kwestii są bardzo bolesne – blisko 3/4 użytkowników nie wraca po raz drugi jeżeli dana strona nie posiada wersji mobilnej.

Wdrożenie wersji mobilnej to także znaczne przyśpieszenie wczytywania się stron www. Strona niedopasowana do urządzeń mobilnych i internetu mobilnego będzie się najpewniej wczytywała bardzo długo. W przypadku strony w wersji mobilnej cały proces będzie bardzo krótki i strona ukaże się użytkownikowi w przeciągu kilku sekund.

 

Zastosowanie strony w wersji mobilnej to także szansa na wybicie się na tle konkurencji która takiej wersji może nie posiadać. Jeżeli zatem chcą Państwo aby wasza strona posiadała wersję mobilną warto się zwrócić do sprawdzonej agencji marketingowej takiej jak na przykład E-prom http://e-prom.com.pl aby wdrożyła na Państwa stronie www lub sklepie online mobilną wersję.

Dodaj komentarz