Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Dlaczego pozycjonowanie stron www zajmuje obecnie więcej czasu?

Dlaczego pozycjonowanie stron www zajmuje obecnie więcej czasu?

Dlaczego pozycjonowanie stron www zajmuje obecnie więcej czasu?

Wielu klientów zainteresowanych pozycjonowaniem stron www nie zdaje sobie sprawy iż SEO to proces długotrwały, którego rezultaty widoczne są dopiero po upływie pewnego czasu. SEO nie jest w stanie dać nawet przy największych możliwych budżetach natychmiastowych rezultatów. Zazwyczaj proces pozycjonowania trwa tygodniami lub nawet miesiącami zanim zaobserwować będzie można pierwsze rezultaty. W tym artykule postaramy się zatem wyjaśnić dlaczego pozycjonowanie stron www zajmuje obecnie więcej czasu.

pozycjonowanie wymaga czasu

pozycjonowanie wymaga czasu

Pierwszym krokiem do zobaczenia rezultatów w pozycjonowaniu jest osiągnięcie zaufania ze strony użytkowników jak i robotów wyszukiwarki. Tak jak i w prawdziwym życiu zdobycie zaufania zajmuje jednak bardzo dużo czasu. Strony www osiągające najlepsze pozycje w wynikach wyszukiwania obecne są w internecie zazwyczaj od bardzo długiego czasu. To jednak nie jedyny z czynników który ma wpływ na budowanie zaufania do danej witryny. Algorytmy wyszukiwarki zwracają baczną uwagę na historię danej domeny internetowej. Logicznym jest więc iż lepiej pozycjonowanie będą takie które mogą pochwalić się licznymi działaniami w przeszłości – mowa o publikacji różnego rodzaju treści, aktualizacji już obecnych itd.

 

Z tego też względu treści umieszczane na stronie muzą być publikowane regularnie i to przez naprawdę długi czas aby mogły zostawić po sobie odpowiedni ślad w sieci, który zostanie zauważony przez algorytmy Google. Istotne jest również to aby publikowane treści były w jakiś sposób odkrywcze i wnosiły jakiś nowy motyw do całej dyskusji. Jeżeli publikować będziemy artykuły na tematy które omawiane były już setki tysięcy razy to raczej nie będziemy mogli uzyskać odpowiedniego rezultatu. Widzicie zatem sami, że bez długiej i raczej kosztownej inwestycji w wysokiej jakości treści proces pozycjonowania jest raczej niemożliwy.

Trzeba mieć również na uwadze, że bardzo wiele zależy od samej wyszukiwarki i jej algorytmów. Sama publikacja dobrych treści to nie wszystko. Trzeba również pozwolić wyszukiwarce je odnaleźć. W tym celu należy natomiast postawić na dobre linkowanie oraz udostępnianie naszych treści. Linkowanie natomiast musi być wykonywane w jak najbardziej naturalny sposób. A to wymaga natomiast czasu.

Jak zatem widzicie pozycjonowania stron nie da się przyśpieszyć i musi ono wymagać czasu aby dać pozytywne rezultaty.

Dodaj komentarz