Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Czym jest UX i jak wpływa na pozycjonowanie?

Czym jest UX i jak wpływa na pozycjonowanie?

Czym jest UX i jak wpływa na pozycjonowanie?

Gdy tylko użytkownik trafia na daną stronę internetową kluczowym priorytetem dla nas jako właściciela witryny powinno być zadbanie o to aby pozostał on na niej jak najdłużej. W końcu bardzo wiele firm posługuje się sloganem, że to klient jest dla nich najważniejszy. Z tego względu zadbanie o wrażenia użytkownika podczas przebywania na stronie powinno być również bardzo ważne dla nas jako firmy. Na wrażenia użytkownika podczas przebywania na stronie wpływ ma UX. W tym artykule postaramy się wam zatem wyjaśnić czym jest UX i jak wpływa na pozycjonowanie.

ux

ux

UX to w wielkim skrócie skupienie się na potrzebach użytkowników. Już na stronie supportu Google można bowiem znaleźć informację iż podstawą tworzenia strony internetowej powinno być myślenie o użytkowniku a nie innych czynnikach. Poprzez dbanie o UX jednocześnie podnosimy jakość naszej witryny a tym samym zadowolenie użytkowników.

UX czyli z angielskiego User Experience to całość wrażeń jakie dostarcza użytkownikowi obcowanie z danym produktem. W naszym przypadku mowa o stronie internetowej. Ukrytym celem UX jest sprawienie aby potencjalny użytkownik stał się naszym konsumentem. To właśnie poprzez pozytywne doświadczenie związane z przebywaniem na danej stronie internetowej będzie możliwe do osiągnięcia.

Myśląc o UX trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to proces który wymaga dobrego planowania. Na samym początku należy określić cel istnienia danej witryny internetowej, poznać zachowania użytkowników oraz ich potrzeby a następnie dowiedzieć się jakich informacji oczekują i potrzebują. Dopiero taki zestaw danych pozwoli na zbudowanie odpowiedniego UX.

Podczas planowania UX należy nieustannie analizować ruch i zachowania internautów. Główną rolą UX jest poprawienie efektywności danej strony tak aby niosła jak najbardziej pozytywne doświadczenia podczas użytkowania.

Kluczowymi elementami mającymi na to wpływ są czytelna struktura jak i ogólna funkcjonalność całej strony oraz fakt czy została ona dostosowana do urządzeń mobilnych. Sprawiając, że dostosowujesz w ten sposób stronędo wymagań użytkowników dajesz im jasny sygnał, że warto wrócić ponownie na twoją stronę www.

Innym sposobem na poprawienie UX jest rozbudowanie jej o interesujące elementy graficzne. Jeżeli będą one spójne z resztą naszej witryny to zyskamy w oczach kolejny powód aby ponownie zdecydować się na odwiedziny naszej strony www.

Dodaj komentarz