Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Czy granit można czyścić płynem do szyb?

Czy granit można czyścić płynem do szyb?

  • przez

Czy granit można czyścić płynem do szyb? – Granit jest jednym z najtrwalszych materiałów do budowy nagrobków i nie tylko. Więc teraz nasuwa się pytanie, na czym polega odpowiednia pielęgnacja granitu, i jak najlepiej wyczyścić groby bliskich, ponieważ mimo swojej odporności na czynniki zewnętrzne trzeba o niego dbać.

Czyszczenie granitu płynem do mycia szyb.

Na wstępie warto wspomnieć ze wszystkie środki chemiczne, które zawierają kwasy nie nadają się do mycia granitu, ponieważ większość z nich go matuje. Lepiej użyć innych sposobów, które zostaną podane w dalszej części artykułu lub zainwestować w profesjonalne środki do czyszczenia granitu. Kamieniarstwo nagrobkowe wymaga szczególnej opieki i dbałości.

Oczywiście wiele zależy od składu płynu do szyb, jeśli dany preparat nie zawiera kwasów i ma neutralne pH jest dobry, niestety producenci bardzo rzadko podają jakie pH ma płyn. Lepszym sposobem jaki można użyć aby wyczyścić płyty nagrobne jest zmieszanie wody z dodatkiem małej ilości płynu do naczyń. Taki roztwór jest w 100% bezpieczny dla granitowych blatów, parapetów i pomników, można użyć go również po to by czyścić blaty i powierzchnie marmuru.

Czy granit można czyścić płynem do szyb?

Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie granitu?

Jednym z najlepszych sposobów na mycie granitowej powierzchni jest zastosowanie alkoholu, który bardzo skutecznie usuwa brud. Alkohol trzeba zmieszać z ciepłą wodą wlać do plastikowej butelki ze spryskiwaczem, spryskać na kamień, przetrzeć miękką szmatką i można się cieszyć czystą powierzchnią granitu.

Czyszczenie granitu krok drugi, następnym ze skutecznych sposobów jest woda utleniona. Należy zrobić roztwór który składa się w połowie z wody utlenionej a w drugiej połowie ze zwykłej wody. Pielęgnowanie kamienia w ten sposób nie uszkodzi kamienia i w dodatku jest bardzo tania.

Następny jest czyścik do marmuru, który można dostać w każdym markecie budowlanym, takie narzędzie ułatwi nam usuwanie nawet takich plam jak przebarwienia po liściach, czyli nadaje się idealnie do czyszczenia powierzchni nagrobków. Nie pojawią się po nim zarysowania, co za tym idzie jest nie szkodliwy dla granitu a wygląd nagrobka będzie nienaruszony przez długi czas.

Jak czyścić granit płynem do mycia naczyń.

Na temat czyszczenia granitu takim sposobem można było przeczytać już wyżej. Jest to kolejny świetny sposób na usuwanie brudu z kamienia, okazuje się, że działa lepiej niż wiele droższych środków chemicznych. Wystarczy napełnić wiadro wodą i dodać do niego niewielką ilość płynu do mycia naczyń, następnie umyć powierzchnię kamienia tym roztworem. Po umyciu trzeba namoczyć szmatkę zimną wodą i wypolerować granit. Dzięki temu sposobowi na powierzchni nie powstaną zacieki a miękka szmatka nie porysuje granitu.

Czy granit można czyścić płynem do szyb?

Jak wyczyścić nagrobki granitowe z wosku?

Pierwszy ze sposobów usuwania wosku z nagrobków jest stworzenie roztworu wody z octem. Do tego będziemy potrzebować tylko tych dwóch składników, należy stworzyć mieszankę najlepiej dwóch litrów wody i sześciu łyżek octu. Warto też dodać, że zanim użyjesz tego sposobu nałóż roztwór na tył nagrobka żeby sprawdzić czy nie odbarwi kamienia. Jeśli nic się z nim nie stanie można przejść do umieszczania mieszanki na plamy, po 2-3 minutach trzeba delikatnie podważyć wosk, który powinien zejść z powierzchni granitu. Jeśli nie uda się go usunąć całości należy lekko poskrobać i przy tym uważać by nie porysować kamienia.

Następnym sposobem na czyszczenie grobu jest wykorzystanie chlorku metylenu, można kupić go w różnych sklepach chemicznych lub stronach internetowych z tego typu artykułami za około 20 złotych. Trzeba też dodać, że opary tego środka są trujące i powinno się zaopatrzyć w maseczkę i rękawiczki. Chlorek metylenu bardzo dobrze działa na wosk i go rozpuszcza, ale tak jak z pierwszym podanym sposobem trzeba najpierw sprawdzić czy nie zmatowi lub nie odbarwi płyty.

Można również czyścić nagrobek z wosku na sucho, trzeba wykorzystać do tego drewnianą lub plastikową szpatułkę i skrobać nią wosk, jednocześnie obserwując płytę nagrobną czy nie ulega ona porysowaniu a w najgorszym przypadku zniszczeniu. Możesz też zasięgnąć porady u sprawdzonego producenta nagrobków. Sprawdź kamieniarstwojanik.pl !

Zobacz również nasz poprzedni artykuł Pościel młodzieżowa – jak dokonać najlepszego wyboru

Dodaj komentarz