Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Certyfikat SSL a twoja strona www

Certyfikat SSL a twoja strona www

W obecnych czasach gdy tak dużą wagę przykłada się do bezpieczeństwa w internecie każda strona internatowa na której możliwe jest dokonywanie płatności czy też która wymaga od użytkowników pozostawienia danych osobowych powinna zostać zabezpieczona certyfikatem SSL. Jednak obecnie na rynku dostępne są certyfikaty o różnej walidacji, gwarantujące określony poziom ochrony. Podpowiemy wam dzisiaj na który powinniście się zdecydować.
certyfikat ssl

certyfikat ssl

Zacznijmy jednak od początku. Protokół HTTPS to zaszyfrowana odmiana standardowego protokołu HTTP, który pozwala chronić dane przed przechwyceniem oraz zapewnia autentyczność dla źródła pochodzenia danej strony. W czasach gdy zakupy przez internet są już tak bardzo spopularyzowane, posiadanie certyfikatu SSL powinno być niemal obowiązkowe. Nikt w końcu nie chce aby jego dane takie jak imię, nazwisko czy też numer karty kredytowej dostał się w niepowołane ręce.

Można się również zastanowić nad tym jak obecnie certyfikat SSL wpływa na konwersję w danym sklepie internetowym. Musimy więc w tym miejscu pamiętać, że witryna która posiada SSL daje odwiedzającym je osobom pewność bezpieczeństwa ich danych. Dlatego też tak rzadko klienci którzy widzą stronę bez tego rodzaju zabezpieczeń decydują się na dokonanie tam zakupów. Witryny bez certyfikatu SSL tracą w oczach klientów na wiarygodności a potencjalni klienci decydują się raczej na zakupy u konkurencja która tego rodzaju zabezpieczenia oferuje. Warto też podkreślić, że certyfikat SSL pozytywnie wpływa na pozycję danej strony w wynikach wyszukiwania Google, który dużo chętniej plasuje wysoko tego rodzaju strony.

 

Zatem jaki poziom walidacji certyfikatu SSL wybrać? DV, OV a może EV?

Poziom walidacji SSL, czyli czym różnią się certyfikaty DV/OV/EV?

Jak wspomnieliśmy przed chwilą można wyróżnić trzy rodzaje walidacji – DV, OV oraz EV. Czym różnią się one od siebie? Najbardziej znaczące różnice występują w obrębie poziomu wiarygodności oraz ilości informacji zawartych w certyfikacie jak i jego okresie ważności.

Pierwszy czyli DV to certyfikat opierający się jedynie na weryfikacji domeny. Brak w nim informacji o samej stronie www a jego walidacja następuje automatycznie. Jest to najtańszy z certyfikatów. Można go polecić właścicielom prostych stron www które mają służyć jako wizytówki danego biznesu.

Kolejny rodzaj OV to certyfikat który zawiera informację o nazwie i danych firmy. Certyfikat tego rodzaju jest już droższy a jego uzyskanie wymaga odpowiednich dokumentów. Ten rodzaj certyfikatu zaleca się stosować na stronach które zbierają dane na temat użytkowników.

Ostatni rodzaj EV – Extended Validation jest najbardziej szczegółowy i opiera się na sprawdzeniu danych rejestrowych danej firmy oraz jej prawa do posługiwania się daną domeną. Ten rodzaj certyfikacji zaleca się używać w sklepach www.

Dodaj komentarz