Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Cena optymalna i sprzedaż w internecie

Cena optymalna i sprzedaż w internecie

Cena optymalna i sprzedaż w internecie

Patrząc z perspektywy klientów rozsądnym i zasadnym jest twierdzenie iż im niższa cena tym lepiej. W końcu wszyscy chcemy wydawać jak najmniej. Nic więc dziwnego, że większość z nas chciała by dostać całą game produktów praktycznie za darmo. Jak się jednak okazuje nie zawsze tańsza rzecz czy też nawet darmowa okazuje się być lepsza od tej droższej lub też zwyczajnie płatnej.

cena optymalna

cena optymalna

Z czego to wynika? Otóż jeżeli zapłacisz za jakiś produkt to masz dużo większą motywację aby z niego skorzystać. Jeżeli nie wydaje ci się to prawdą to przypomnij sobie w ile darmowych gier zdarzyło Ci się zagrać? Zapewne tylko w kilka. Ponadto produkt zbyt tani może być postrzegany przez potencjalnego odbiorcę jako ten mniej wartościowy, od droższej alternatywy. Wydawać by się w tym momencie mogło, że z punktu widzenia sprzedającego najlepsza będzie najwyższa cena. Jednak to również nie prawdziwe stwierdzenie.

Złotym środkiem jest cena optymalna. Jest to cena dzięki której sprzedający zarobi najwięcej. Jak określić jednak optymalną cenę i od czego ona zależy? Od elastyczności cenowej popytu.

Aby określić optymalną cenę można posłużyć się naukową metodą o nazwie Make Your Price Sell. Jest to cały pakiet usług opierający się na przepytaniu konsumentów i na tej podstawie ustaleniu optymalnej ceny. Ankieta pokazuje nam jak bardzo nasz produkt jest na przykład atrakcyjny dla potencjalnych klientów oraz jak cena przekłada się na ilość sprzedanego towaru.

Tego rodzaju badania można również przeprowadzić na własną rękę. Potrzeba będzie jednak pewna wiedza i zadawanie rozsądnych pytań potencjalnym klientom. Można zatem zadać pytania w stylu – jaka jest uczciwa cena za ten produkt? Jaka cena była by tylko odrobinę zawyżona? Jaka cena była by poniżej wartości danego produktu?

 

Jeżeli zatem w waszej ofercie znajdują się produkty co do których wyceny nie jesteście pewni warto skorzystać z opisywanej tutaj metody. ustalania optymalnej ceny aby cieszyć się z rosnących zysków.

Dodaj komentarz