Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Błędy na stronie www przez które tracisz klientów

Błędy na stronie www przez które tracisz klientów

Błędy na stronie www przez które tracisz klientów

Wiele stron czy też sklepów internetowych posiada błędy, które w bardzo skuteczny sposób mogą zniechęcać klientów do dokonania zakupu czy też wykonania innego działania które traktujemy jako konwersję. W takiej sytuacji należy zlokalizować dany problem i starać się go naprawić. W tym artykule omówimy zatem najczęstsze błędy na stronie www przez które tracisz klientów.

błędy na stronach www

błędy na stronach www

Pierwszym powodem utraty klientów jest fakt, iż dana strona jest mało intuicyjna. Ty jako właściciel na pewno wiesz gdzie znaleźć dany element czy informacje na stronie. Jednak inni mogą postrzegać to zupełnie inaczej i to co dla Ciebie jest oczywistością dla innych stanowi już tajemnicę. Postaraj się zatem aby twoja strona była przystępna w odbiorze dla nowych użytkowników. Wykorzystaj podstawowe zasady UX aby upewnić się, że twoja witryna nie przysparza klientom problemów podczas nawigacji pomiędzy zakładkami.

Innym powodem dla którego możesz tracić klientów jest fakt, że twoja strona nie jest dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Doczekaliśmy czasów gdy ponad połowa ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeżeli zatem twoja strona błędnie wyświetla się na tabletach czy smartfonach to istnieje duże prawdopodobieństwo, że klient zrezygnuje z zakupów w twoim sklepie. Postaraj się zatem wdrożyć responsywną wersję swojej strony www – dzięki temu będzie ona dopasowywać się do rozdzielczości urządzeń na których jest wyświetlana.

e-hurtownia-opakowań - przykład strony zoptymalizowanej pod kątem wczytywania

https://e-hurtownia-opakowan.pl – przykład strony zoptymalizowanej pod kątem wczytywania

Kolejnym powodem utraty klientów jest długi czas ładowania się strony. Wszyscy jesteśmy obecnie bardzo zabiegani i liczy się dla nas każda sekunda. Jeżeli zatem jakaś strona wczytuje się długo to możemy być pewni, że klienci nie zechcą jej już więcej odwiedzić. Jeżeli ten przypadek dotyczy twojej witryny to możesz podejść do problemu z dwóch różnych stron. Zainwestować w szybszy hosting co na pewno pomoże przyśpieszyć stronę lub też postawić na optymalizację tak, aby zmniejszyć wagę zdjęć i odciążyć serwer ze zbytecznych skryptów.

Dodaj komentarz