Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Ubezpieczenia przez aplikacje mobilną – Banki i sprzedaż

Ubezpieczenia przez aplikacje mobilną – Banki i sprzedaż

W obecnych czasach zapewnienie klientowi łatwości dostępu do oferowanych usług jest kluczem do sukcesu. Nic więc dziwnego, że wielkie korporacje i firmy coraz chętniej inwestują w technologie mobilne. Nie inaczej jest z polskimi bankami. Od niedawna w aplikacji IKO PKO Banku Polskiego znalazła się opcja zakupu polis turystycznych. Stroną ubezpieczającą jest w tym wypadku PKO Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
Według plotek krążących w kuluarach, już w tym miesiącu polisy dla osób podróżujących znajdą się w mobilnej aplikacji Banku Milenium.
ubezpieczenia przez aplikacje mobilną

ubezpieczenia turystyczne

Ten nowy trend wprowadzania ubezpieczeń turystycznych już z poziomu aplikacji mobilnych to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować. Już w tym tygodniu usługa tego rodzaju trafi do aplikacji IKO oraz PKO Banku Polskiego. Aby zakupić polisę wystarczy z poziomu aplikacji odnaleźć zakładkę Mój Bank i Ubezpieczenia.

Mimo ogromnej wygody jaką daje takie rozwiązanie, na razie jedynie część z banków zdecydowała się na jej wdrożenie – na przykład mBank czy też BZ WBK. Reszta zapewne czeka jeszcze na reakcję rynku na tego rodzaju usługę. Można się jednak spodziewać, że do końca roku już praktycznie wszystkie polskie banki będą oferować swoim klientom tego rodzaju usługę za pośrednictwem smartfonów.

Jako ciekawostkę można wspomnieć o nieco odmiennym podejściu do ułatwienia klientom wykupienia polisy. Otóż IT Card swoje ubezpieczenia turystyczne sprzedaje za pośrednictwem bankomatów Planet Cash.

W tym wypadku aby zakupić polisę należy wprowadzić do bankomatu kartę i na ekranie zaznaczyć odpowiednią opcję. Potwierdzeniem wykupienia polisy jest wydruk z bankomatu, wiadomość SMS jak i specjalny, elektroniczny dokument dostępny do pobrania ze strony internetowej. W planach jest również wprowadzenie ubezpieczeń Europa w bankomatach sieci Euronet.

 

 

Dodaj komentarz