Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » 5 Wskazówek dotyczących czyszczenia tarasu kompozytowego

5 Wskazówek dotyczących czyszczenia tarasu kompozytowego

Taras kompozytowy – Gdy pogoda zaczyna się zmieniać, ważne jest, aby Twój salon na świeżym powietrzu wyglądał dobrze. Wszystkie zewnętrzne produkty budowlane będą wymagały pewnej konserwacji, aby wyglądały jak najlepiej przez wiele lat, a kompozytowe deski tarasowe nie różnią się od siebie.

Na szczęście pielęgnacja tarasów kompozytowych nie musi być czasochłonnym dodatkiem do listy rzeczy do zrobienia na jesień. Bez konieczności malowania, uszczelniania lub bejcowania drewna, łatwo jest wyczyścić wytrzymałe deski, zanim nadejdzie zima. Dlatego użyj tych 5 prostych kroków, aby utrzymać taras w gotowości na lato przez całą zimę.

Jak zamiatać taras kompozytowy

Gdy drzewa wokół twojego tarasu zrzucają liście, zamiataj brud i gruz z wierzchu tarasu za pomocą miotły lub dmuchawy do liści. Poświęć kilka dodatkowych minut, aby sprawdzić przestrzenie między poszczególnymi deskami i usunąć wszelkie uwięzione liście i gałązki. Chociaż wysokiej jakości kompozytowe deski tarasowe są wykonane z inhibitorów pleśni, które pomagają zapobiegać gniciu, nadal dobrą praktyką jest czyszczenie tarasu przed nagromadzeniem śniegu i lodu.

deski kompozytowe

Pożegnaj się z letnimi plamami na tarasie z desek kompozytowych

Kompozytowe deski tarasowe z gładką, wytłaczaną w drewnie powierzchnią, ułatwiają wycieranie rozlanych płynów. Ponieważ jednak nie można monitorować tarasu przez całą dobę, teraz jest dobry moment, aby sprawdzić, czy nie ma letnich rozlań lub plam, które mogły zostać przeoczone. Środki odtłuszczające używane w gospodarstwie domowym (takie jak detergent do zmywania naczyń) mogą pomóc usunąć olej i tłuszcz pozostały po ostatnim grillowaniu. Rozjaśniacze tarasów z kwasem szczawiowym mogą pomóc wyeliminować wszelkie plamy wodne lub plamy rdzy z mebli, a także mogą być stosowane do usuwania olejków garbnikowych, które wypłukują się z materii roślinnej podczas wysychania. Pamiętaj, aby ściśle przestrzegać instrukcji na etykiecie środka czyszczącego.

deski kompozytowe

Wyczyść taras kompozytowy mydłem i wodą

Po usunięciu wszelkich plam wyczyść taras kompozytowy łagodnym mydłem, gorącą wodą i miękką szczotką z włosia. Ta półroczna konserwacja pomaga zapewnić usunięcie pyłków, brudu i zanieczyszczeń, w tym niewidocznych cząstek.

taras kompozytowy

Sprawdzenie desek kompozytowych

Gdy Twój pokład kompozytowy jest czysty, przejdź się po pokładzie i poszukaj obszarów wymagających dodatkowej uwagi. Deski są zaprojektowane tak, aby dobrze się trzymały bez względu na to, co rzuca na nie natura , od ostrego światła słonecznego po przesiąknięte deszcze, deski powinny być w dobrym stanie i objęte gwarancjami, które chronią przed gniciem, termitami lub uszkodzeniem przez owady. Jeśli zauważysz gnicie, pękanie lub ryzyko awarii, nie czekaj, aż zimowa pogoda nadejdzie i minie, zanim zajmiesz się problemem. Teraz jest również dobry moment na sprawdzenie podpór konstrukcyjnych, belek i legarów pod kątem uszkodzeń.

Zabezpiecz taras przed śniegiem i lodem

Chociaż niesprzyjająca pogoda może minąć za kilka miesięcy, lepiej przygotować się na śnieg. Rozważ zakup chlorku wapnia lub soli kamiennej, aby pomóc w stopieniu lodu z desek kompozytowych. Plastikową łopatę jest również dobrze mieć pod ręką do kompozytowych tarasów w obszarach, w których często występują opady śniegu. Po tak przygotowanym tarasie żadna zima i zabrudzenia nie będą nam straszne.

Plamy z oleju i tłuszczu (w tym balsamy i wosk ze świec)

Środki odtłuszczające stosowane w gospodarstwie domowym, takie jak detergent do mycia naczyń, powinny być używane do usuwania plam z oleju i tłuszczu, gdy tylko zauważysz plamę. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać detergent z tarasu gorącą wodą. Jeśli plama utrzymuje się dłużej niż kilka godzin, najskuteczniejszą metodą jej usunięcia jest użycie odplamiacza olejowego.

Usuwanie plam wodnych

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów zawierających drewno, mogą wystąpić plamy garbnikowe. Produkty OSMO należy pozostawić do naturalnego wietrzenia przez około 12 tygodni, zanim te plamy zostaną usunięte. Użycie rozjaśniacza do tarasów zawierającego kwas szczawiowy powinno usunąć te plamy. Sprawdź również Środek do czyszczenia kompozytów OSMO

Użyj myjki ciśnieniowej

Do czyszczenia tarasu można użyć myjki ciśnieniowej. Zawsze używaj łopatki z końcówką wentylatora o mocy nie większej niż 1300 PSI i nie nakładaj bliżej niż 8-10 cali od powierzchni deski. Może to spowodować uszkodzenie powierzchni. 

1 komentarz do “5 Wskazówek dotyczących czyszczenia tarasu kompozytowego”

  1. Pingback: Jak impregnować drewno? Kilka praktycznych porad | xlblog.pl

Dodaj komentarz