Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Windows 11 2022 – aktualizacja już dostępna

Windows 11 2022 – aktualizacja już dostępna

  • przez

Tak naprawdę jest to pierwsza, tak duża aktualizacja dla systemu operacyjnego Windows 11. Nosi nazwę kodową 22H2, co daje nam znać, że w przeciwieństwie do świeższych wersji Windowsa 10 nie istnieje tu wzmianka o miesiącu wydania.

Może to oznaczać, że tak duże pakiety zmian będziemy otrzymywać jedynie w corocznych aktualizacjach. To świetna wiadomość, ponieważ wcześniejsze miesięczne pakiety, były w większości wypadków, głównym problemem wcześniejszej edycji systemu. Z powodu braku czasu na odpowiednie testy działania systemu Windows 11.

Jakie nowe funkcje wnosi aktualizacja Windows 11 2022 ?

Tym razem Microsoft stawia na bezpieczeństwo i obsługę systemu. Uważają, że nowa edycja to idealne miejsce do tworzenia nowych treści, lepszej komunikacji, pracy i zabawy. Tak naprawdę, oficjalny komunikat jest tak przepełniony pozytywami, że aż głupio nie zaktualizować systemu. Nowa aktualizacja wnosi trochę nowych funkcji tj.:

  • Lepszą optymalizacja w grach i funkcja inteligentnego HDR, które uruchamia się samo wedle potrzeb i możliwości sprzętu,
  • Ulepszenia eksploratora plików, które pozwalają na wykonywanie większej ilości operacji i działań w jednym oknie,
  • Inteligentne zaznaczanie i kopiowanie, które określa cechy danego fragmentu i proponuje odpowiednie akcje. Na przykład przy zaznaczeniu numeru telefonu proponuje wykonanie połączenia, lub dodanie go do kontaktu,
  • Poprawę funkcji asystenta głosowego, który staje się bardziej naturalny w odsłuchu i bardziej przypomina człowieka, niż komputer. Chociaż tutaj dotyczy to głównie użytkowników anglojęzycznych,
  • Wprowadza też ulepszone menu start i udoskonalenie pasku zadań.

Natomiast jeśli chcecie, by wasze gry nie straciły na wydajności, powinniście pomyśleć nad wyłączeniem funkcji Hypervisor Protected Code Integrity. Jest to funkcja bezpieczeństwa, która niestety ogranicza Twój procesor co wpływa na doznania w grach. Zostaje nam tylko nadzieja, że za kilka dni nie będziemy rozpisywać się na temat błędów, które nowa aktualizacja ze sobą przyniosła, a Windows 11 będzie zdobywał coraz to większą popularność dzięki jakości i użyteczności.

Jak zainstalować aktualizację w usłudze Windows Update?

Windows 11 2022 ma być udostępniany kolejnym użytkownikom stopniowo. Oznacza to, że nie wszyscy mogą pobrać aktualizację już dzisiaj. Gdy Twoje urządzenie będzie gotowe do przyjęcia aktualizacji, informację o tym ujrzysz w ustawieniach.

Warto też jednak sprawdzić dostępność aktualizacji, przechodząc do Windows Update i klikając w baner z napisem Sprawdź aktualizacje. Jeżeli aktualizacja 2022 jest dostępna dla Twojego komputera, kliknij w Windows Update w przycisk z napisem Pobierz i zainstaluj. Do instalacji będzie wymagane ponowne uruchomienie komputera.

Na czym polega funkcja Smart App Control?

Funkcja Smart App Control wprowadzona w Windows 11 zapewnia znaczną ochronę przed nowymi i pojawiającymi się zagrożeniami, blokując aplikacje, które są złośliwe lub niezaufane. Pomaga również blokować potencjalnie niechciane aplikacje, czyli aplikacje, które mogą powodować powolne działanie urządzenia. Wyświetlać nieoczekiwane reklamy, oferować dodatkowe oprogramowanie, którego nie chcesz, lub wykonywać inne rzeczy, których się nie spodziewasz.

Współdziała też z innym oprogramowaniem zabezpieczającym, takim jak program Microsoft Defender lub narzędzia antywirusowe innych firm, w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Zapraszamy też na nasze inne wpisy np. Wayback Machine archiwum stron internetowych.

Dodaj komentarz