Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Skóra naturalna czy skóra ekologiczna – jaki materiał na kurtkę?

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna – jaki materiał na kurtkę?

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna – jaki materiał na kurtkę? Skóra naturalna ma kilka cech, które odróżniają ją od skóry ekologicznej. Cechy te muszą być znane przez rzemieślników i studentów, aby pomóc rozwinąć ich smak i wyostrzyć ich osąd dotyczący produktów z “fałszywej” i prawdziwej skóry. Niektóre z jej charakterystycznych cech są żywo opisane w tym artykule. Celem artykułu nie jest zniechęcenie rzemieślników i producentów skór do używania sztucznych skór, ale podkreślenie unikalnych zdolności skóry otrzymanej z natury.

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna

Skóra naturalna czy skóra ekologiczna? Zalety skóry naturalnej:

1. Posiada doskonałe właściwości formowania i kształtowania

Ta skóra jest giętka i elastyczna. Dzięki temu można ją kształtować w różnych formach, w przeciwieństwie do skóry syntetycznej, która może się rozerwać pod wpływem nacisku, aby dostosować się do konkretnej formy. Skóra naturalna bez problemu “słucha” dyktatu swojego twórcy. Dzięki swojej naturze może przyjmować formę i kształt przedmiotów, które mają nawet różne krzywizny. Nic dziwnego, że wykorzystuje się ją do formowania butelek, wazonów, słoików, a nawet form rzeźbiarskich.

2. Posiada wytrzymałość na rozerwanie (plastyczność)

Jest to sposób, w jaki skóra może wytrzymać “napięcia i stresy” bez pęknięcia. Skóra naturalna posiada właściwości pozwalające na rozciąganie, kształtowanie lub manipulowanie narzędziami bez rozdzierania. skóra pochodząca od zwierząt jest bardzo mocna i dlatego nie rozdziera się łatwo. Skóra syntetyczna raczej łatwo się rozdziera. Ta jakość skóry naturalnej wyjaśnia, dlaczego produkty z niej wykonane są zazwyczaj trwalsze niż produkty ze skóry syntetycznej. Tapicerka w samochodach jest produkowana z niej, ponieważ wytrzymuje różne formy naprężeń w wyniku siedzenia.

3. Wytrzymałość na przebicie-.

Bardzo trudno jest stworzyć przebicia w produktach wykonanych ze skóry naturalnej. Spiczaste przedmioty nie mogą łatwo przebić się przez produkty ze skóry naturalnej. Dlatego w branżach budowlanych pracownicy mają obowiązek noszenia butów z niej wyprodukowanych. Zwykle produkowane są z niej również gadżety ochrony osobistej, takie jak kurtki i kardigany.

Różnice między skórą naturalną a ekologiczną

Różnice między skórą naturalną a ekologiczną

W sklepach meblowych czy obuwniczych znajdziemy produkty oznaczone jako ekoskóra. Nie jest to jednak jedyny materiał wykorzystywany do tapicerowania mebli czy do produkcji odzieży i obuwia. Skóra dzieli się na dwa rodzaje:

skóra naturalna

Skórę naturalną – otrzymywana ze skóry zwierząt, głównie krów. Aby wyprodukować skórę naturalną, muszą umrzeć zabijane na nią zwierzęta. Materiał ten jest bardzo trwały. Pozwala również na odpowiednią cyrkulację wilgoci, dzięki czemu skóra może “oddychać”.

skóra ekologiczna

Skórę ekologiczną – znana również jako faux skóra. Wykonuje się ją z materiału imitującego skórę naturalną. W rzeczywistości tworzy się ją z tkaniny poliestrowej, która dodatkowo pokrywana jest polichlorkiem winylu. Podczas procesu produkcji skóra poddawana jest procesom chemicznym. Niewątpliwą zaletą jest to, że nie zabija się zwierząt, aby uzyskać materiał na produkty.

Skóra naturalna czy jej ekologiczny zamiennik?

Skóra naturalna czy jej ekologiczny zamiennik?

Istnieje wiele zalet używania w życiu codziennym wyłącznie produktów ze skóry ekologicznej. Przede wszystkim zaopatrzenie w ten materiał jest bezpieczne i nie cierpią w nim żadne zwierzęta. Problem jednak w tym, że skóra ekologiczna jest materiałem gorszej jakości.

Skóra ekologiczna wykonana jest z materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Na materiale mogą pojawić się obszary otarć, a nawet mogą być obecne różne bakterie. Brak przepuszczalności powietrza w odzieży może również prowadzić do nadmiernej potliwości lub podrażnień.

Wadą jest również to, że w przeciwieństwie do skóry naturalnej, skóra ekologiczna nie jest w pełni biodegradowalna. Jego ekologiczny charakter przejawia się jedynie w tym, że przy jego produkcji nie cierpi żadne zwierzę.

Skóra ta jest jednak znacznie tańszą wersją skóry naturalnej. Uważa się, że jest bardzo elastyczny. Jest też znacznie bardziej odporna na wodę i nie wymaga tak częstej konserwacji. Skóry naturalne szybko się niszczą, a co za tym idzie – przestają i ładnie wyglądać, i spełniać swoją funkcję.

Wyroby ze skóry naturalnej oraz Eko skóry

Wyroby ze skóry naturalnej

Poszukiwanie produktów skórzanych jest zawsze zabawne, a nawet interesujące w niektórych punktach, ale w końcu bez wątpienia chcesz znaleźć produkt wysokiej jakości, który będzie Ci służyć przez wiele lat. W związku z tym bardzo ważne jest, abyś wiedział, czego szukasz i ile jesteś w stanie za to zapłacić. Drobne wyroby skórzane występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, a poniżej przedstawiono tylko kilka przedmiotów, które można znaleźć w postaci skóry:

Skórzany portfel: Są one oczywiście niezwykle powszechne, gdyż każdy potrzebuje portfeli, a ich rodzajów jest wiele. Należy jednak zauważyć, że skórzane portfele mogą być bardzo drogie, w zależności od ich poziomu funkcjonalności, jak również ich trwałości. Na przykład, niektóre portfele posiadają mechanizmy blokujące RFID, które chronią Twoje dane osobowe.

Torby: Niezależnie od tego, czy nosisz torbę typu messenger czy aktówkę, istnieje wiele produktów skórzanych, które przyjmują formę toreb, z których niektóre są idealne do transportu laptopów. Tak czy inaczej, na pewno znajdziesz tam wiele drobnych produktów skórzanych, które będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Płaszcze: Skórzane płaszcze są kolejnym powszechnym towarem dzisiaj, i może nawet okazać się, że korzystasz z jednego. Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między skórą a sztuczną skórą, ponieważ sztuczna skóra jest dość oczywista i w końcu nie wytrzymuje tak dobrze jak prawdziwy produkt.

Kurtki skórzane: Odzież skórzana męska jak i odzież skórzana damska jest bardzo ważna dla społeczeństwa, ponieważ jest nieodrębna część dnia gdyż jest to 50% tego jak nas ludzie postrzegają i co o nasz myślą

Jak odróżnić skórę naturalną od eko skóry?

Po dotyku – Skórę naturalną od eko skóry odróżnisz po dotyku – syntetyczne materiały mogą wydawać się plastikowe, bez życia. Skóra naturalna będzie gładka, miękka, będzie miała piękny wygląd a w dotyku będzie przypominać ludzką skórę, gdy natomiast eko skóra pachnie gumą co jest szczególnie ważne bo nie jest pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli chcesz rozpoznać skórę naturalną, przyłóż ją do nosa.

Jedyną różnicą pomiędzy ekoskórą a prawdziwą skórą jest proces garbowania lub sezonowania. Do barwienia i utylizacji używa się formy roślinnej substancji chemicznej, co minimalizuje wpływ na środowisko. Proces produkcji trwa znacznie dłużej, ale w miarę upływu czasu eko skóra nabiera bardziej wiekowego, a zarazem wypolerowanego wyglądu.

Ich ceny – Zazwyczaj wyrób zrobiony z materiału naturalnego jest znacznie droższy niż zrobiony ze skóry ekologicznej. Wykonany produkt ze skóry naturalnej jest droższy, ponieważ jest pochodzenia zwierzęcego co niestety skutkuje cierpieniem zwierząt a nawet ich śmiercią.

Strony internetowe sprzedające wyroby ze skóry naturalnej

emoris

istnieje wiele stron internetowych sprzedających świetne produkty naturalne, jedną z nich jest Emoris. Marka Emoris działa od wielu lat, zapewniając swoim klientom dostęp do najlepszych produktów skórzanych w Polsce.

1 komentarz do “Skóra naturalna czy skóra ekologiczna – jaki materiał na kurtkę?”

  1. Pingback: Pościel młodzieżowa – jak dokonać najlepszego wyboru?

Dodaj komentarz