Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Filtry przemysłowe i systemy filtracyjne

Filtry przemysłowe i systemy filtracyjne

  • przez

Do wysokiej wydajności i niezawodnej pracy wielu maszyn i urządzeń przemysłowych wymagane są różne typy filtrów. Głównym zadaniem filtrów jest oczyszczenie środowiska pracy niezbędnego do pracy przeróżnego typu urządzeń.
Dlatego na rynku znajdziemy filtry przemysłowe, takie jak filtry oleju, wody, powietrza i wiele innych. Służą do filtrowania zawartych w nich cieczy i gazów z zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić mechaniczne bądź elektryczne części silników lub przyczynić się do nieprawidłowego działania innych tego typu urządzeń.

filtry

Na jakie kategorie można podzielić filtry przemysłowe i gdzie takowe znajdują zastosowanie?

Wysokowydajne filtry zatrzymujące cząstki stałe (HEPA) – Cechują się wielką precyzją filtrowania przepływającego powietrza. Zatrzymują około 99,97 procent wszystkich mikrocząsteczek aż do rozmiaru 0,3 mikrometra. Stosowane są najczęściej w systemach wentylacji i filtracji powietrza po bardzo niebezpiecznych substancjach. Lecz zastosowanie również znajdą w bardziej przyziemnych rzeczach, takich jak
Filtry z włókna szklanego – jest to jeden z rodzajów specjalistycznych filtrów spalin jak i powietrza. Charakteryzuje się wysoką odpornością termiczną, przez co wysoka temperatura nie stwarza dla nich żadnego zagrożenia, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie w odpylaniu przemysłowym.
Zmywalne filtry powietrza – Stosowane są głównie w instalacjach do usuwania oparów po olejach, tłuszczach z przemysłu chemicznego oraz tłuszczach z produktów przemysłu spożywczego. Wykonane są z materiału wodoodpornego i olejoodpornego między innymi z metalu, stali nierdzewnej i poliestru.
Filtry poliestrowe – Jest to najpopularniejszy rodzaj filtrów, znajdujący użytek w warunkach domowych jak i właśnie przemysłowych. Materiały filtracyjne mogą mieć postać worków, mat filtracyjnych lub kaset i kardridży plisowanych. Posiadają bardzo wysoką skuteczność filtracji, są odporne na mechanicznie i chemicznie uszkodzenia, co sprawia że idealnie nadają się do przemysłu.

Przykładowy filtr znajdujący użycie przemyśle

Systemy filtracyjne co to i jaka jest ich budowa

W dużym skrócie system filtracyjny jest to połączenie kilku filtrów, gdzie najpopularniejsza kombinacja to filtr wstępny, filtr węglowy i na końcu filtr HEPA.

Budowa systemu filtracji w oczyszczaczach powietrza

Standardowym zestawem filtrów tworzących system do oczyszczaczy powietrza jest w kolejności filtr wstępny, filtr węglowy i filtr HEPA. Jak wspomniano wcześniej, są one sercem całego urządzenia filtrującego, odpowiadają za skuteczne usuwanie różnych zanieczyszczeń z otoczenia. Oczywiście ich sprawność i sposób działania zależy od stopnia zanieczyszczeń, warunków pracy oraz budowy poszczególnych elementów.

Należy podkreślić, że wśród czystszych modeli dostępnych na rynku występują różne i różne rodzaje filtrów. W niektórych urządzeniach pojawiają się one jako osobne warstwy – każdy rodzaj filtra (prefiltr, węglowy, HEPA) umieszczany jest osobno w oczyszczaczu. Warto wspomnieć również o zintegrowanych filtrach, które mają ​​wszystkie elementy połączone w jedną nierozerwalną strukturę.

System filtracyjny zatrzymujący zanieczyszczenia

AZT-filter to jeden z lepszych producentów filtrów. W razie wszelkich pytań, odpowiedzi na wszystkie zagadnienia znajdziesz tam.

Główna:https://www.xlblog.pl

Dodaj komentarz